Rekonstrukce vlakového nádraží potrvá dva roky

Foto: Adéla KousalováFoto: Adéla Kousalová
Foto: Adéla Kousalová
Co se děje 7. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Přípravné práce na projektové dokumentaci tykající se rekonstrukce vsetínského vlakového nádraží jsou pomalu u konce. Samotná oprava nádraží by měla začít v roce 2019 a potrvá asi dva roky, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Zástupci města Vsetína, Správy železniční a dopravní cesty a Českých drah se v září opět sešli na dalším jednání. Debatovali o projektu a rekonstrukci pak řešili i přímo v terénu. "Přípravné práce na projektové dokumentaci by měly být u konce letos v listopadu," informoval vsetínský starosta Jiří Růžička.

Hlavním bodem jednání bylo jak zkoordinování prací v dotčeném území, tak i uvolnění potřebných pozemků ve vlastnictví Českých drah pro Správu železniční dopravní cesty a město Vsetín. Konkrétní požadavky si pak upřesnili zástupci jednotlivých organizací přímo v terénu.

Česká televize nedávno odvysílala reportáž, kde jmenovala nádraží v České republice, která čekají opravy. O vsetínském vlakovém nádraží tam ale nepadla jediná zmínka a obyvatelé města začali mít obavy, že rekonstrukce nádraží se ve Vsetíně nakonec neuskuteční. To ale není pravda. "V reportáži byla představena pouze ta nádraží, která procházejí dílčími opravami jako je třeba výměna oken, dveří, natření fasády a podobně. Vzhledem k tomu, že ve Vsetíně je plánována kompletní rekonstrukce, není vsetínské nádraží ve zmíněné reportáži uvedeno. Občany ale můžeme ujistit, že práce jak na modernizaci vsetínského nádraží včetně nové výpravní budovy, tak i celé trati od Hranic na Moravě až po hranice se Slovenskem nadále pokračují," uzavřel vsetínský starosta.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam