Muži nakradli zbraně rozmetané kolem vybuchlého muničního skladu ve Vrběticích

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 10. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

VLACHOVICE-VRBĚTICE - Policistům se podařilo zadržet dva muže, kteří ukradli několik poškozených zbraní z vybuchlého muničního skladu ve vlachovické části Vrbětice na Zlínsku. Ani jednu ze zbraní se pachatelům nepodařilo prodat a policisté vše zajistili při domovních prohlídkách, serveru Zlin.cz to řekl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Oba muži si už vyslechli obvinění z trestného činu nedovolené ozbrojování a hrozí jim vězení.

"Lákadlem dvou mužů se staly zbraně rozmetané v roce 2014 volně do prostoru při výbuších v muničních skladech ve Vrběticích. I přes odpovídající ostrahu tohoto rozsáhlého areálu, kterou provádí policisté a pracovníci Vojenských lesů a statků, se mužům do prostor velkého a v nepřehledném terénu umístěného areálu podařilo dostat. Z něj potom vynesli několik výbuchem rozmetaných, velmi poškozených, zrezivělých a neúplných zbraní," konstatoval Malcharczik.

Policisté se pachatelům brzy dostali na stopu. "Žádnou ze zbraní se jim nepodařilo prodat a všechny byly zajištěny při provedených domovních prohlídkách," doplnil policejní mluvčí.

Oplocení areálu je v délce přibližně 15 kilometrů a jeho hermetické uzavření by vyžadovalo obrovské nasazení živé síly a technických prostředků. Po tomto incidentu však policie i Vojenské lesy a statky posílily střežení areálu a byla přijata další odpovídající opatření.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam