Ve zlínském kostele vystoupí špičkoví flétnisté

kostel Panny Marie na Jižních Svazích ve Zlíně (Foto: Zlin.cz)kostel Panny Marie na Jižních Svazích ve Zlíně (Foto: Zlin.cz)
kostel Panny Marie na Jižních Svazích ve Zlíně (Foto: Zlin.cz)
Kultura 11. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V rámci cyklu Čtvero ročních období zazní v kostele Panny Marie na Jižních Svazích ve Zlíně flétnové kvartety Mozarta, Haydna a Ryby ve špičkové intepretaci. Koncert se uskuteční ve středu 13. září od 18.00 hodin, serveru Zlin.cz to řekl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Návštěvníci se mohou těšit na světově uznávaného flétnistu Jana Ostrého, který společně se členy slavného Škampova kvarteta představí atraktivní flétnové kvartety Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Jakuba Jana Ryby.

"Flétna se těšila na konci 18. a počátku 19. století veliké oblibě mezi amatéry i skladateli. Jedná se pravděpodobně o odkaz pruského krále Bedřicha II. Velikého, který byl vášnivým i vynikajícím flétnistou. V období jeho panování se tak flétna stala módním a oblíbeným nástrojem a řada skladatelů napsala pro flétnu zřejmě i více skladeb, než by psali, pokud by byl král například houslistou," uvedl Igor Františák, ředitel pořádajícího Svatováclavského hudebního festivalu.

Vstupenky jsou k dispozici v Městském informačním středisku na náměstí Míru, nebo na místě 30 minut před začátkem koncertu. Plné vstupné stojí 150 korun, zlevněná vstupenka pro studenty, seniory a držitele průkazu ZTP 100 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam