Ve Zlínském kraji se má rozšířit projekt Obědy do škol, děti z chudých rodin získají jídlo zdarma

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 11. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Projekt nazvaný Obědy do škol ve Zlínském kraji připravuje v současné době Zlínský kraj. Jeho cílem je zajistit dětem ze sociálně a ekonomicky slabých rodin ve věku 3 až 15 let, které navštěvují mateřské školy a základní školy včetně víceletých gymnázií, bezplatné stravování ve školních jídelnách, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

"V novém školním roce už se do programu přihlásilo osm krajů. Zkušenosti z loňska má pět nich. Velmi dobře se bezplatné obědy ujaly například v Jihomoravském kraji," uvedl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Zlínský kraj oslovil 136 škol, které projevily o program zájem, a nyní čeká na jejich definitivní vyjádření. "Na základě zájmu škol připravíme projektovou žádost, kterou do konce října předložíme do Operačního programu Potravinová a materiální pomoc, který administruje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Pokud bude žádost schválena, kraj se do projektu zapojí ve druhém pololetí školního roku 2017/2018," doplnil radní Gazdík.

Bezplatná strava může být poskytnuta dítěti, jehož rodiče jsou alespoň tři měsíce v hmotné nouzi, nemá neomluvené hodiny a stravuje se ve školní jídelně, kde také oběd musí sníst. Seznam oprávněných příjemců podpory sestavuje Úřad práce na základě potvrzení, že zákonný zástupce dítěte pobírá dle zákona dávku v hmotné nouzi. Kolika dětí se projekt Obědy do škol ve Zlínském kraji bude týkat, bude jasné nejdříve na konci září.

Podle metodiky programu se podpora u dětí z mateřských škol vztahuje na jedno hlavní jídlo (oběd) a dvě jídla doplňková (přesnídávka, svačina), u žáků základních škol a víceletých gymnázií na jedno hlavní jídlo.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam