Uherské Hradiště vychází vstříc imobilním občanům, investuje do bezbariérovosti

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Co se děje 11. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Úsek mezi uherskohradišťským autobusovým nádražím a ulicí Františkánská už nezpůsobí žádné problémy lidem s omezenou pohyblivostí nebo se zrakovým postižením. Původní chodníky na trase se změnily v moderní bezbariérové plochy, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Pášma.

Jedná se o další úsek plánovaného bezbariérového propojení sídliště Štěpnice a Mojmír s centrem města, až po autobusové nádraží. "Letos realizované opravy chodníků byly vedeny ve směru od autobusového nádraží po ulici Františkánskou a končí na počátku ulice Josefa Stancla," popsal trasu místostarosta města Zdeněk Procházka.

Město nechalo provést rekonstrukci celého chodníku od budovy nádraží podél ulice Obchodní, kde vznikl zpomalovací práh, a opravy se dočkala i část křižovatky ulic Obchodní a Hradební, kde je také nové veřejné osvětlení přechodu pro chodce. Další úpravy se týkaly mimořádně frekventovaného průchodu polyfunkčním domem z Hradební ulice na Františkánskou, na které byl rovněž vystavěn zpomalovací práh.

"Celkové náklady činily asi 3,3 milionu korun, poměrně významně nám ale pomůže státní dotace z fondu dopravní infrastruktury, která tvoří třetinu nákladů. A na výměnu dlažby v průchodu polyfunkčního domu nám byl poskytnut dar 250 tisíc korun od vlastníka nemovitosti," popsal náklady starosta města Stanislav Blaha.

Opravený úsek je již druhým na celé trase mezi centrem města a Štěpnicemi, který se podařilo opravit. Před necelými dvěma lety se uskutečnila první část akce na opačné straně celé trasy, když se zásadních oprav dočkala celá ulice Husova.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam