Uherské Hradiště vychází vstříc imobilním občanům, investuje do bezbariérovosti

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Co se děje 11. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Úsek mezi uherskohradišťským autobusovým nádražím a ulicí Františkánská už nezpůsobí žádné problémy lidem s omezenou pohyblivostí nebo se zrakovým postižením. Původní chodníky na trase se změnily v moderní bezbariérové plochy, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Pášma.

Jedná se o další úsek plánovaného bezbariérového propojení sídliště Štěpnice a Mojmír s centrem města, až po autobusové nádraží. "Letos realizované opravy chodníků byly vedeny ve směru od autobusového nádraží po ulici Františkánskou a končí na počátku ulice Josefa Stancla," popsal trasu místostarosta města Zdeněk Procházka.

Město nechalo provést rekonstrukci celého chodníku od budovy nádraží podél ulice Obchodní, kde vznikl zpomalovací práh, a opravy se dočkala i část křižovatky ulic Obchodní a Hradební, kde je také nové veřejné osvětlení přechodu pro chodce. Další úpravy se týkaly mimořádně frekventovaného průchodu polyfunkčním domem z Hradební ulice na Františkánskou, na které byl rovněž vystavěn zpomalovací práh.

"Celkové náklady činily asi 3,3 milionu korun, poměrně významně nám ale pomůže státní dotace z fondu dopravní infrastruktury, která tvoří třetinu nákladů. A na výměnu dlažby v průchodu polyfunkčního domu nám byl poskytnut dar 250 tisíc korun od vlastníka nemovitosti," popsal náklady starosta města Stanislav Blaha.

Opravený úsek je již druhým na celé trase mezi centrem města a Štěpnicemi, který se podařilo opravit. Před necelými dvěma lety se uskutečnila první část akce na opačné straně celé trasy, když se zásadních oprav dočkala celá ulice Husova.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam