Filmový uzel spouští kurzy animace pro děti

Foto: Filmový uzel ZlínFoto: Filmový uzel Zlín
Foto: Filmový uzel Zlín
Co se děje 12. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Dva nové pololetní kroužky animace a také podzimní kurzy dětské jógy nabízí Filmový uzel Zlín. Serveru Zlin.cz to za Filmový uzel Zlín uvedl Ondřej Carda.

V úterních a středečních animačních kurzech proniknou mladší i starší děti do tajů animace a postupně si vytvoří vlastní krátký film. Čtvrteční Kouzelná jóga pro děti zase nabízí originální prostředí Tvořivého chlívku s prasátkem Lojzíkem.

"Kurzy animace mají 15 lekcí a jsou vhodné pro děti od sedmi let až po náctileté. Pod vedením našich lektorů a profesionálů z praxe se začínající animátoři vydají na cestu ve stopách Karla Zemana a Hermíny Týrlové, kteří přímo zde tvořili své slavné filmy. Postupně děti naučíme základy a různé animační techniky, v naší dílně jim pod rukama vzniknou postavy, scéna a nakonec vlastní krátký film metodou stop-motion animace. Obnáší to samozřejmě i námět, storyboard, později dabing a postprodukci snímku," popsal ředitel Filmového uzlu Lukáš Sušila. Lekce se budou konat v profesionálně vybavené animační a výtvarné dílně. Na konci kurzu také mladí animátoři promítnou svá díla rodičům a přátelům.

Dětskou jógu povede každý čtvrtek odpoledne Táňa Ondrašíková Rybenská, lektorka jógy a spoluautorka příběhů O prasátku Lojzíkovi. "Vypsali jsme 12 lekcí pro mladší děti a náctileté. Nazvali jsme je Kouzelná jóga pro děti, protože jsou stejně jako celé čtvrté patro Filmového uzlu spojené s naším pohádkovým animovaným hrdinou prasátkem Lojzíkem. Jednu knížku s Lojzíkem hodně ovlivnila naše cesta do Indie, kde jsme s Pavlem cvičili jógu s tamními mistry. Moc ráda bych dětem ukázala, že když se na chvíli zklidní a zhluboka nadechnou, mohou objevit ještě kouzelnější svět," konstatovala instruktorka dětské jógy a také vedoucí skautského oddílu, která se do Zlína přestěhovala se svým mužem Pavlem Ondrašíkem právě kvůli tvorbě nového večerníčku.

Animační kurzy jsou rozdělené podle věku, začínají poslední týden v září a končí v lednu. Na jógu mohou děti chodit od začátku října do Vánoc. První ukázková lekce jógy se zdarma uskuteční 5. října.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam