Zlínská univerzita zahájí nový akademický rok, do prvních ročníků nastoupí asi 3 500 studentů

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 12. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Nový akademický rok 2017/18 začne na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v pondělí 18. září. Celkový počet studentů na šesti fakultách zlínské univerzity činí asi 9 000, serveru Zlin.cz to řekla Jana Brázdilová z tiskového oddělení školy.

Univerzita Tomáše Bati vstupuje do 17. roku své existence jako vysoká škola, která patří mezi pět procent nejlepších vysokých škol na světě. Opětovně se totiž objevila na seznamu první tisícovky nejlepších světových univerzit, který vydává respektovaná britská společnost Times Higher Education. V žebříčku, který posuzuje kvalitu univerzit napříč kontinenty, se zlínská univerzita umístila na 800. – 1 000. příčce, což odpovídá loňskému hodnocení. Nejvíce bodů získala za mezinárodní spolupráci a za propojení s průmyslem.

"Celkový počet studentů na šesti fakultách zlínské univerzity činí v akademickém roce 2017/18 asi 9 000, přičemž do 1. ročníků nastupuje okolo 3 500 nových studentů. Novinkou v pedagogické oblasti je například zavedení předmětu Podnikatelská akademie, který si mohou zvolit studenti ze všech fakult a naučit se v něm základům podnikání. Škola tím přispívá ke své současné vizi podnikatelské univerzity," poznamenala Brázdilová.

Nabídka studia na Univerzitě Tomáše Bati je velmi široká: zájemci si mohou vybrat ze 111 akreditovaných studijních programů (31 z nich je realizovaných v anglickém jazyce) a 190 studijních oborů (40 z nich je realizovaných v anglickém jazyce), a to z oblasti technických, humanitních, ekonomických, uměleckých a zdravotnických disciplín.

Ze slavnostních událostí čeká univerzitu otevření Vzdělávacího komplexu v Štefánikově ulici ve Zlíně, který vznikl podle návrhu světoznámé architektky Evy Jiřičné. Komplex bude sloužit zejména pro výuku humanitních oborů a studenti a pedagogové by se do něj měli přestěhovat na začátku letního semestru.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam