Mladík se přišel pobavit na večírek a pak okradl matku hostitele

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 12. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKO - Až dva roky může strávit ve vězení jednadvacetiletý mladík z obce na Zlínsku, který od kamaráda přijal pozvání na večírek a tam pak okradl matku hostitele. Serveru Zlin, cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dosud netrestaný mladý muž ukradl z domu svého známého v obci poblíž Fryštáku zlaté šperky jeho matky a po pár měsících ještě odcizil pracovní nářadí z rekonstruovaného domu v Otrokovicích, kde byl na brigádě.

"Třiadvacetiletý muž po odjezdu svých rodičů na únorovou dovolenou uspořádal doma večírek, na který pozval své tři kamarády. Ještě pár týdnů po večírku netušil, že jeden z nich je zloděj, který se neštítil okrást jeho matku. Ta totiž v dubnu zjistila, že jí ve šperkovnici chybí veškeré zlaté šperky v hodnotě více než 20 tisíc korun. Udeřila na svého syna a ten vzápětí na své kamarády, kteří u něj byli na večírku. Po nějaké době se jeden z nich přiznal s tím, že potřeboval peníze na uhrazení svých dluhů a šperky prodal do zastaváren.

"Druhou krádež spáchal tentýž muž společně se svým čtyřiadvacetiletým známým koncem srpna v Otrokovicích. Z domu, kde byli předtím na brigádě, odcizili pracovní nářadí v hodnotě asi 11 tisíc korun, protože měli pocit, že je jejich zaměstnavatel za odvedenou práci málo ohodnotil. Nářadí skončilo opět v zastavárnách," konstatovala Kozumplíková.

V mladém muži se zřejmě po prověřování obou případů hnulo svědomí a policistům řekl, že ho jeho jednání velmi mrzí a už se nebude opakovat.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam