Spolky mohou žádat o dotace na příští rok

Budova radnice ve Valašských Kloboukách (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Budova radnice ve Valašských Kloboukách (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Budova radnice ve Valašských Kloboukách (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 13. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Program Spolupráce, který město Valašské Klobouky vypisuje k podpoře zdejších spolků a jejich činnosti, otevírá příjem žádostí o dotaci na rok 2018. Finance bude možné získat jednak na celoroční činnost spolků, jednak na realizaci jejich projektů v oblasti kultury, cestovního ruchu, sportu, školství či životního prostředí, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Lenka Zvonková.

Žádosti budou přijímány nejpozději do 7. října. "Pro příští rok bychom v programu Spolupráce rádi navýšili celkový objem poskytovaných prostředků. Pokud návrhu rady města vysloví souhlas i zastupitelstvo, mohla by spolkům směřovat podpora až 610 tisíc korun, tedy o 65 tisíc více než v roce letošním," konstatovala starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková. Komise na podporu spolkové činnosti navrhla navýšení dotací především v oblasti kultury, a to z důvodu velkého množství kvalitních projektů, které jsou v posledních letech předkládány. "Letos mohly spolky získat dotaci na kulturu v maximální výši 30 tisíc, příští rok by to mohlo být o pět tisíc více," doplnila Olšáková.

Spolky mohou podávat vždy jednu žádost o příspěvek na celoroční činnost a jednu žádost o podporu svého projektu s různorodým zaměřením. V kulturní oblasti činí možná dotace maximálně 35 tisíc korun, v cestovním ruchu i ve sportu maximálně 20 tisíc korun, v oblasti spolupráce spolků se školstvím a v oblasti životního prostředí mohou zájemci získat až 30 tisíc korun a příspěvek na celoroční činnost může činit maximálně 10 tisíc korun. Měl by sloužit k pokrytí provozních nákladů či nájmů, k údržbě a vybavení prostor pro spolkovou činnost, k zajištění účasti na akcích a soutěžích, úhradám poštovného, nájmů a dalších.

Předložené žádosti posoudí komise na podporu spolkové činnosti a poté je budou schvalovat městští zastupitelé.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam