Kraj schválil investice do dopravy za více než 57 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 13. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští radní schválili několikamilionovou investici do dopravy. Jak serveru Zlin.cz řekl za tiskové oddělení kraje Jan Vandík, do oprav bude investováno více než 57,3 milionu korun.

"Co se týče dopravy, jde o tři rekonstrukce na krajské silniční síti," přiblížil hejtman Jiří Čunek. Nejnákladnější opravu čeká silnici ve Zlechově, která je v havarijním stavu. Opravy zde již začaly a řidiči musejí v místě počítat s omezením v dopravě. Auta tudy projíždějí po polovinách šířky vozovky a dopravu řídí semafory. Rekonstrukce 1 204 metrů dlouhého úseku vyjde na 30,645 milionu korun a práce by měly trvat do prosince příštího roku.

Na novou silnici se mohou těšit také v Rymicích na Kroměřížsku. "Předmětem stavby bude rekonstrukce vozovky v délce 826 metrů a sjednocení její šířky na 6,5 metru. Firma zde provede kompletní výměnu konstrukčních vrstev vozovky včetně sanací neúnosného podloží, doplnění odvodnění silnice dešťovými vpusťmi a trativody, obnovy funkčnosti příkop a přestavby klenbového propustku. "V části stavby bude doprava možná po polovinách šířky vozovky, řízena bude semafory, jinak si ale vyžádá úplnou uzavírku a provoz bude veden po objízdných trasách," konstatoval Vandík. Jde o investici za 19,996 milionu korun, stavební ruch zde vypukne příští rok v dubnu a potrvá do prosince téhož roku.

Třetí schválená investice se týká přestavby mostu v Prostřední Bečvě, místní části Bacov. Nový železobetonový rámový most bude postaven na stávajícím místě. "Doprava během realizace stavby bude probíhat po mostním provizoriu umístěným nad mostem, provoz bude řízen semafory. Celkové náklady jsou 6,711 milionu korun. Pracovat se zde bude od letošního září do dubna příštího roku," uzavřel Vandík.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam