Návštěvníci holešovského zámku mají poslední šanci pomazlit se s exotickými zvířaty

Ilustrační foto (Foto: CCRVM)Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Co se děje 13. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Už jen do neděle 1. října je možné se seznámit v zámku v Holešově na Kroměřížsku se zajímavými živočišnými druhy. Zblízka si lze prohlédnout – a také se mnoha z nich dotknout a pomazlit se s nimi – třeba ještěry, pavouky, želvy nebo plazy, serveru Zlin.cz to uvedl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Ze savců výstava nabízí nejmenší opičky světa - tamaríny pinčí a bělovousé a kosmany zakrslé. Dále veverky prévostovy, k pomazlení králíky a morčata. "Zajímavostí jsou také velké africké, jihoamerické a evropské želvy, z teraristiky pavouci, štíři a madagaskarská zvířata, která se na výstavě pohybují volně v prostoru," poznamenal Urbanovský. K vidění je i malý mořský svět, který představují dvě akvária s atraktivními mořskými rybami včera známé rybky Nemo a korálů.

Na výstavě je připraven také speciální fotokoutek s tematickou tapetou, ve kterém se návštěvníci mohou se zvířetem vyfotografovat, a také pracovní koutek pro děti. Přímo na místo se mohou zúčastnit výtvarné soutěže o suchozemskou želvu s vybaveným teráriem v hodnotě 5 000 korun. Výstava je otevřena denně kromě pondělí od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin.

Městské kulturní středisko Holešov podobnou výstavu pořádalo také před dvěma lety, kdy přilákala 12 000 návštěvníků.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam