Rekonstrukce gymnázia přišla na více než 24 milionů korun

Gymnázium Valašské Klobouky (Foto: Zlínský kraj)Gymnázium Valašské Klobouky (Foto: Zlínský kraj)
Gymnázium Valašské Klobouky (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 14. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Slavnostní otevření zrekonstruovaných prostor se uskutečnilo na Gymnáziu Valašské Klobouky. Serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Na škole byla vyměněna okna i vstupní dveře, zatepleny byly půdní prostory v celém objektu, střešní konstrukce přístavby a byla zde rovněž provedena rekonstrukce sociálních zařízení. Investorem všech prací byl zřizovatel školy – Zlínský kraj.

"Přestože jsme nemohli přistoupit k zateplení obvodového pláště, neboť budova školy má historickou hodnotu, i ty práce, které se nám zde podařilo realizovat, významně přispějí ke snížení spotřeby energie na vytápění, efektivnějšímu využívání zdrojů energie a obecně ke zlepšení zdejších podmínek pro studenty i zaměstnance školy," uvedl hejtman Jiří Čunek.

Stará okna školy byla nahrazena dřevěnými eurookny s trojsklem a renovací prošly všechny vchodové dveře. Rovněž byla vyměněna střešní krytina i střešní okna na přístavbě budovy, instalováno potřebné zateplení půdních prostor v celém objektu a provedena regulace topné soustavy. Celkové náklady akce dosáhly 19,712 milionu korun, kraji se na ni podařilo získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí přesahující pět milionů korun.

V budově gymnázia byla také rekonstruována sociální zařízení, neboť jejich dosavadní prostory včetně rozvodů vody, odpadů, elektřiny a instalovaného vybavení byly zastaralé a nesplňovaly současné hygienické požadavky. Přistoupeno tedy bylo k výměně vodo-topo a elektro rozvodů a veškerého sanitárního zařízení, nově byly vytvořeny hygienické kabiny pro dívky a v chlapecké části toalet byla instalována odsávací vzduchotechnika. Škola tak získala důstojné hygienické zázemí pro žáky i zaměstnance. Rekonstrukce sociálních zařízení přišla na 4,478 milionu korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam