Na hradišťském náměstí přibyly lavičky, koš i stojany na kola

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Co se děje 14. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherské Hradiště dokončuje další etapu revitalizace plochy na Palackého náměstí. Na již dříve upravenou plochu na místě bývalých stánků byl nyní k oblíbenému novému pítku doplněn i mobiliář, serveru Zin.cz to sdělil mluvčí města Jan Pášma.

Po odstranění prodejních stánků vzniklo na Palackého náměstí zajímavé zákoutí, pro které město hledalo vhodné využití. "Oživení prostoru pítkem bylo prvním krokem. Aby prostor působil celistvě, doplnilo jej nyní město o lavičky, přibyl také odpadkový koš a stojany na kola a lokalitu oživí květinový záhon," poznamenal Jan Pášma.

Nové pítko si podle Pášmy lidé velmi oblíbili. "Zhusta bylo využíváno zejména v horkých letních dnech, kdy se u něj osvěžovali kolemjdoucí, návštěvníci města, kteří využili přilehlého parkoviště a nezřídka dostanou od svých majitelů u pítka napít také psi," konstatoval mluvčí uherskohradišťského městského úřadu.

Ve městě jsou celkově čtyři pítka. Kromě toho na Palackého náměstí se další nacházejí také na Moravním nábřeží, Mariánském náměstí a Zelném trhu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam