Baťův mrakodrap ve Zlíně vystavuje keramiku i kresby studentů

Foto: Jiří BalátFoto: Jiří Balát
Foto: Jiří Balát
Kultura 15. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Práce studentů ze Střední odborné školy Luhačovice vystavuje do konce září Baťův mrakodrap ve Zlíně, který je sídlem krajského úřadu. K vidění jsou dřevěné židle, sedačky, ale i keramika, kresby a umělecké artefakty, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Výstava se nachází ve 3. patře. „Letos naše škola slaví padesáté výročí založení. Proto jsme se rozhodli uspořádat výstavu, která veřejnosti představí šikovnost, nápaditost a talent našich studentů. Své umění rozvíjejí pod odborným vedením zkušených pedagogů školy. Věříme, že se výstava lidem bude líbit,“ uvedl zástupce ředitele pro praktické vyučování Lubor Černobila.

Na výstavě se prezentují maturitní a ročníkové práce studentů v oborech uměleckořemeslného zpracování dřeva, kovů a keramiky. Střední odborná škola Luhačovice, jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj, za 50 let registruje přes 4 000 absolventů. „Někteří se uplatňují v praxi, řada z nich pokračuje ve studiu na vysokých školách,“ doplnila Janečková.

Podle ní nyní škola připravuje středoškolsky vzdělané odborníky v oborech s maturitou soustředěných na tradiční umělecká řemesla jako design a tvorba keramiky, design a zpracování kovů, design a zpracování dřeva, stavba strunných hudebních nástrojů nebo management a marketingové komunikace a také na informační služby ve firmách a institucích. Nabízí však i obory s výučním listem zaměřené na gastronomii.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam