Odborníci ve Zlíně nabídnou rady, jak doma pečovat o nemocné blízké

Ilustrační foto (Foto: www.zustanemedoma.cz)Ilustrační foto (Foto: www.zustanemedoma.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.zustanemedoma.cz)
Co se děje 15. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Jak doma pečovat o nemocné blízké poradí odborníci na třech setkáních ve zlínské nemocnici. Uskuteční se v pátek, v říjnu a v prosinci, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Dana Lipovská.

Schůzky pořádá nemocnice ve spolupráci s Nadačním fondem Zůstaneme doma. Nabízejí zdarma pomoc lidem při péči o blízké v domácím prostředí. Setkání se uskuteční ve výukovém sále Centra klinické gerontologie Krajské nemocnice T. Bati.

Termíny jsou v pátek, dále 13. října a 8. prosince v době od 16:00 do 17:30. „Příchozí si vyzkouší, jak pečovat o člověka s omezeným pohybem v domácím prostředí, jak ošetřit nepohyblivého člověk, jak správně vybrat a přiložit plenu nebo provést hygienickou péči, aniž si způsobí problémy nebo bolesti páteře,“ uvedla Kateřina Šmolková z nadačního fondu Zůstaneme doma.

To ale nebude vše. „Lektorky také odpoví na dotazy a poradí, jaké pomůcky v takové péči pomohou nejlépe. Případné dotazy k setkáním je možné řešit na telefonu 606 739 607,“ doplnila Lipovská.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam