Podnikatelé se pokusí navázat na loňský úspěch jednatele zlínské Tescomy Chmely

Petr Chmela EY Podnikatel roku 2016 ZK (Foto: www.podnikatelroku.cz)Petr Chmela EY Podnikatel roku 2016 ZK (Foto: www.podnikatelroku.cz)
Petr Chmela EY Podnikatel roku 2016 ZK (Foto: www.podnikatelroku.cz)
Politika a ekonomika 14. 9. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

ZLÍNSKÝ KRAJ – Podnikatelé se letos popáté utkají o titul EY Podnikatele roku Zlínského kraje. Do soutěže může být nominován podnikatel, fyzická osoba, vlastník nebo spolumajitel obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců. Loni ve Zlínském kraji zvítězil jednatel a spolumajitel společnosti Tescoma Petr Chmela, který poté uspěl i v celorepublikovém kole.

"Zlínský kraj se v loňském ročníku soutěže zařadil mezi nejsilněji zastoupené regiony a o zajímavé podnikatelské příběhy zde nebyla nouze. Důkazem je i krajský a celonárodní vítěz soutěže pro rok 2016 Petr Chmela. Úspěch jeho firmy ukazuje, že správnou kombinací tvrdé práce, motivace a nadšení lze z malé zlínské garáže proniknout do celého světa. Věřím, že podobných talentů kráčejících v Baťových stopách je ve Zlínském kraji mnoho, jen o nich často ještě nevíme,“ uvedla za pořadatele soutěže Magdalena Souček.

Pro loňského vítěze Chmelu byly účast a úspěch v soutěži poctou, které si upřímně váží. "Také se vám stalo, že vaše touhy a sny se ztělesnily v úplně jiné formě, než jste očekávali? Třeba můj sen žít muzikou mě dovedl k podnikání. To potvrzuje slova klasika, že cesta je cíl. Milníky na ní mohou být nečekaně překvapivé, dobrodružné a kreativní. Mám takový život rád. I když poctivě musím přiznat – ani v nejmenším jsem netušil, že má angažovanost v soutěži EY Podnikatel roku mě dovede až do Monte Carla,“ uvedl Chmela, který v Monte Carlu zastupoval Česko na klání světových podnikatelů.

Zlínský kraj loni uspěl v republikovém kole soutěže poprvé. Celkově pocházelo v loňském 17. ročníku klání ze Zlínského kraje devět podnikatelů z osmi společností, v celé zemi se o titul Podnikatele roku ucházelo 75 osobností. Letos lze podnikatele nominovat na webu https://podnikatelroku.cz/nomination/new. Přihlášky je možné podávat do 21. října, více informací je na internetových stránkách www.podnikatelroku.cz.

Mezi hlavní kritéria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a finanční výsledky podniku. Porota zohledňuje i osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh, čestnost, poctivost i aktivity mimo podnikání provozované ve společnosti nebo regionu. Soutěž zahrnuje i klání podnikatelů do třiceti let věku, která se jmenuje EY Začínající podnikatel roku. Oceněni budou i inovátoři v oblasti technologií, společensky prospěšný podnikatel, nejlepší podnikatelský příběh i podnikatelský přínos kultuře a umění. Vítězové budou známi v únoru příštího roku.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam