Divoká honička Vizovicemi a Zádveřicemi. Pirát silnic ujížděl i s propíchanými pneumatikami

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 14. 9. 2017 | Autor: TZ Policie ČR

ZLÍNSKO - Neuvěřitelně drzý pětatřicetiletý muž z obce poblíž Vizovic nerespektuje soudní zákazy ani výzvy policistů. Opakovaně řídí vozidlo, přestože má soudem uložený trest zákazu řízení a na výzvy policistů namísto zastavení zrychluje jízdu a ujíždí. Jeho poslední "hrdinské" tažení Vizovicemi skončilo prázdnými pneumatikami na jeho vozidle, "hrdina" skončil v policejní cele.

V pondělí 11. září odpoledne si přišel muž na policejní služebnu ve Vizovicích vyzvednout sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, kterého se dopustil opakovaně během letošního roku v Holešově a ve Slušovicích. Policisté už muže dobře znají. Tušili, že opět i přes zákaz řízení přijel autem a šli zjistit, kde zaparkoval. Jeho vozidlo uviděli opodál, proto povolali posily z pohotovostního a eskortního oddělení a z krajského oddělení silničního dohledu. Jakmile muž vyrazil vozidlem od policejního oddělení, uviděl, jak ho zastavují dopravní policisté. Na výzvy nedbal a pokračoval v jízdě. Policisté vyrazili za ním a zastavovali ho nápisem „Stop“ na jedoucím vozidle. Po pár set metrech se ho snažil zastavit další policista. Ani tehdy pirát silnic nezareagoval na výzvu, naopak vozidlem přímo ohrožoval policistu, který stál na silnici a musel na poslední chvíli uskočit. Muži zákona proto neváhali a použili donucovací prostředek zastavovací pás, přes který řidič svým vozidel při úniku přejel. Přestože dál ujížděl policejní hlídce, pomalu mu unikal vzduch z pneumatik a on musel radikálně zpomalit. Jeho jízda skončila až po dalších minimálně čtyřech kilometrech v Zádveřicích. Vyběhl z vozidla a snažil se prchnout a vběhnout do zahrady rodinného domu. Nejprve ale vrazil do překvapeného majitele domu, poté do hromady naskládaného dřeva.

Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u nepoučitelného muže negativní, zkoušku na přítomnost drog odmítl. Policisté muže zadrželi a odvezli ho do policejní cely, kde strávil dvě noci. Poté ho převezli ke zlínskému okresnímu soudu, který mohl rozhodnout o jeho trestu. Soudce však rozhodl o tom, že proběhne standardní trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Kromě toho mu ve správním řízení hrozí až padesátitisícová pokuta a dvouletý zákaz řízení za to, že odmítl zkoušku na přítomnost drog.

Video

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam