Dobrý bod a taky finanční prémie. Zlín - Tiraspol v Evropské lize 0:0

Foto: FC Fastav ZlínFoto: FC Fastav Zlín
Foto: FC Fastav Zlín
Sport 15. 9. 2017 | Autor: Jan Čada

OLOMOUC - Premiéru ve skupinové fázi Evropské ligy mají zlínští fotbalisté za sebou. Nakonec jsou s dělbou bodů v duelu s moldavským Šeriffem Tiraspol asi docela spokojeni. Mimo jiné i s prémií 120 tisíc Eur.

Dlouho očekávaná premiéra Páníkova výběru na "domácím" hřišti v Olomouci začala málem hodně krutě, Da Silva, brazilská perla moldavské útočné vozby, se mohl prosadit hned zkraje utkání, brankář Zlína Dostál předvedl nohou naprosto úžasný reflexivní zákrok.

Zlínští vyrovnali hru poté, co setřásli nervozitu, po přímém kopu pálil do půle Železník nad branku.

Po pauze hosté připravili Ševcům pořádné vodní peklo, několikrát opět dokonale zasahoval hrdina deštivého večera Stanislav Dostál.

Nicméně nováček evropských soutěží obstál, vedle suverenního strážce tyčí byli výborní i oba stopeři Bačo a Gajič, což těší.

Velkou příležitost měl před závěrem rychlý Vukadinovič. I jeho ale brankář Tiraspolu vychytal a tak se zrodila remíza 0:0. 

"Bod určitě bereme, soupeř nám ukázal, jak se hraje evropský fotbal, v rychlosti a třeba s účinným kontrapresinkem. Když jsme setřásli nervozitu, hodně jsme se zlepšili," vystihl kontury utkání zlínský trenér Bohumil Páník.

Stejným výsledkem se rozešli i další účastníci skupiny FC Kodaň s Lokomotivem Moskva.

Před duelem FC Zlín – FK Lokomotiv Moskva v Moskvě 28. září jsou karty rozdány zcela rovnocenně.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam