Práce silničářů si vyžádají dočasný posun zastávky MHD Čepkov

foto: oficialní stránky městafoto: oficialní stránky města
foto: oficialní stránky města
Co se děje 16. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už v neděli 17. září si lidé cestující ve Zlíně MHD budou muset zvyknout na drobné změny. Práce silničářů v Gahurově ulici si totiž vyžádají například posunutí zastávky, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Silniční provoz včetně MHD bude ovlivněn obnovou povrchu vozovky a rekonstrukcí zastávkového zálivu Čepkov v Gahurově ulici ve Zlíně. Zastávka MHD Čepkov bude dočasně posunuta do prostoru před Baťovou vilou.

Silničáři plánují ve druhé polovině září obnovu povrchu vozovky v Gahurově ulici ve Zlíně v dvousetmetrovém úseku mezi rekonstruovaným nadjezdem a Baťovou vilou. Součástí prací bude také rekonstrukce zastávkového zálivu zastávky Čepkov ve směru jízdy z centra města na Jižní Svahy.

"V neděli 17. září budou pracovníci údržby vrchního vedení posunovat trolejové vedení v dotčené části Gahurovy ulice ve směru jízdy na Jižní Svahy nad prostřední jízdní pruh. Od 16.00 hodin zde proto bude vypnuto elektrické napájení. Trolejbusy budou projíždět úsekem pomocí nezávislého pohonu (dieselagregátu nebo baterií). Od pondělí 18. září až do konce měsíce bude zastávka MHD Čepkov posunuta na provizorní stanoviště o 200 metrů dál – před Baťovu vilu. Během prací silničářů od 18. do 22. září bude uzavřen jízdní pruh vedle zastávky Čepkov. A o víkendu v sobotu 23. a v neděli 24. září budou uzavřeny dva jízdní pruhy u původní zastávky Čepkov a silniční provoz bude převeden do dvou jízdních pruhů na opačné polovině vozovky. Silničáři budou rekonstruovat povrch zastávkového zálivu. Trolejbusy budou projíždět tímto úsekem na dieselagregát," upřesnil mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Vojtěch Cekota.

V týdnu od 25. do 30. září bude provoz v dotčeném úseku Gahurovy ulice omezen do dvou protisměrných jízdních pruhů – vnějších, nebo vnitřních – a silničáři budou v uzavřených jízdních pruzích frézovat starý povrch a pokládat nový povrch vozovky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam