Ani rok nevydržel mladík z Brodu nekrást

ilustrační foto: foto Zlin.czilustrační foto: foto Zlin.cz
ilustrační foto: foto Zlin.cz
Co se děje 17. 9. 2017 | Autor: Frolová Irena

UHERSKÝ BROD – Žít bez krádeží je pro některé lidi zhola nemožné. Mezi ně zřejmě patří i mladík z Uherského Brodu, kterému teď za nenechavost během podmínečného trestu hrozí tříleté vězení, sdělila serveru Zlin.cz případ policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policejní komisař z oddělení zlínské obecné kriminality podal návrh na podání obžaloby na třiadvacetiletého muže z Uherského Brodu. Přestože se v létě loňského roku vrátil z věznice, kde si opykával trest za krádež, letos v květnu opět kradl. "Z neobydleného domu poblíž Brumova-Bylnice vzal společně s o čtyři roky starší ženou vodovodní baterie a vypínače za téměř deset tisíc korun," popsala Kozumplíková. Za trestný čin krádež spáchaný ve spolupachatelství hrozí muži další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky. Ženě hrozí za tentýž trestný čin dvouletý pobyt za mřížemi.

Policejní prověřování se rozběhlo po oznámení vlastníka objektu v obci poblíž Brumova – Bylnice, kterému z domu zmizelo 37 kusů vodovodních baterií, 15 kusů vypínačů a 30 kusů elektrických zásuvek. Policisté po několika týdnech případ odložili, protože se nepodařilo vypátrat viníka.

"Prověřování se však záhy rozběhlo znovu, protože kriminalisté zjistili poznatky k možnému pachateli, který měl ve výkupně kovů prodávat několik kusů vodovodních baterií. Zjistili, že baterie prodávala sedmadvacetiletá žena z Uherského Brodu a peníze nechala poslat na účet třiadvacetiletého muže. Oba se přiznali k tomu, že během jedné noci v květnu odcizili baterie, vypínače i zásuvky," uvedla policejní mluvčí.

Mladý muž je zřejmě notorický zloděj, i přes svůj nízký věk má již v rejstříku trestů pět záznamů, naposledy byl odsouzen v lednu roku 2016. Žena dosud nebyla soudně trestaná.

 

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam