Zlínské Ceny Aplaus 2017 už mají vítěze

Petr Štindl, Petra Králová, Marek Příkazký (Foto: Městské divadlo Zlín)Petr Štindl, Petra Králová, Marek Příkazký (Foto: Městské divadlo Zlín)
Petr Štindl, Petra Králová, Marek Příkazký (Foto: Městské divadlo Zlín)
Co se děje 18. 9. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN - Městské divadlo Zlín zná vítěze divácké ankety Aplaus 2017! Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Skleněnou sošku z dílny výtvarníka Jiřího Vosmíka a dárkový poukaz na ubytování s polopenzí a wellness od akciové společnosti Lázně Luhačovice, exkluzivního partnera ankety Aplaus, si domů odnesla herečka Petra Králová a herec Marek Příkazký, který se stal i absolutním vítězem hlasování. Ceny převzali z rukou držitelky Ceny Thálie Hany Tomáš Briešťanské na zahajovacím galavečeru 72. sezony v sobotu 16. září. Nejlepší inscenací uplynulé sezony diváci zvolili tragikomedii Srpen v zemi indiánů v režii Petra Štindla.

Výsledky ankety Aplaus 2017

Nejlepší ženský herecký výkon sezony 2016/2017:

  • 1. Petra Králová
  • 2. Jana Tomečková
  • 3. Marie Vančurová

Nejlepší mužský herecký výkon sezony 2016/2017:

  • 1. Marek Příkazký
  • 2. Radovan Král
  • 3. Tomáš David

Nejlepší inscenace sezony 2016/2017:

  • 1. Srpen v zemi indiánů
  • 2. Mezi nebem a ženou
  • 3. Blbec k večeři

Cenu ředitele divadla se principál Petr Michálek letos rozhodl udělit pedagogovi Miroslavu Urubkovi, který je také nadšeným amatérským hercem a režisérem. "To, co dělá pro své studenty, nejen ve spolupráci s námi, je podle mého názoru příklad pro nás pro všechny. Pracuje s nimi před i po návštěvě divadla, začleňuje látku do osnov, obětuje tomu svůj volný čas. Divadlem žije, je to Pan učitel, který aktivně vychovává další generace divadelních diváků," vysvětlil Michálek.

Budova Městského divadla Zlín slaví letos padesátiny, tak byla hlavním motivem galavečera Pevnost Boyard - otec Fura nosil místo indicií jména oceněných (například u vyhlašování nejlepší inscenace indicie téměř shořela, protože Hana Tomáš Briešťanská neuhádla jeho hádanku). Moderátor Vojtěch Johaník provedl dekádami od let 60 a vždycky tomu přizpůsobil i image. Živě zazpívali herci Jan Leflík, Markéta Kalužíková a Petra Králová, Gustav Řezníček s Hanou Tomáš Briešťanskou, Marie Vančurová, Zdeněk Lambor, Radoslav Šopík a Hana Mikolášková. Moderátor i ostatní učinkující se zjevovali na filmovém plátně v různých zákoutích budovy - a pomocí streamování na facebook divadelníci několikrát dění přiblížili i fanouškům u PC. Herci z Pia Fraus dodali krásná mystifikační videa (například noční můry ředitele Petra Michálka). Na závěr vyprodaný Velký sál tleskal vestoje.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam