Na ukradeném kole chtěl zloděj odjet do Olomouce, policisté mu ale plány překazili

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 19. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

VLACHOVICE - Jen velmi krátce se radoval zloděj z ukradeného kola, které sebral muži z Vlachovic na Valašskokloboucku. Chtěl s ním odjet do Olomouce, policie ho ale dopadla na cestě mezi Valašskými Klobouky a Lipinou, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Šestatřicetiletý muž oznámil krádež kola po 17. hodině s tím, že mu během tří hodin zmizelo jízdní kolo zaparkované u budovy, kde pracoval a kde ho mívá zaparkované denně. Finanční újmu si vyčíslil na 15 tisíc korun.

Policisté z Valašských Klobouk hned vytipovali cestu, kterou se mohl zloděj jízdního kola vydat, a trefili do černého. "Po pěti minutách mezi obcemi Valašské Klobouky a Lipina uviděli projíždět muže na popsaném jízdním kole červené barvy. Cyklistu zastavili. Překvapený zloděj se ke krádeži kola přiznal. Vysvětlil, že pochází z Jeseníku, pracuje poblíž Valašských Klobouk a na kole chtěl odjet do Olomouce," konstatovala Kozumplíková.

Policisté sedmadvacetiletého muže zadrželi a odvezli do policejní cely, kde strávil noc. Následující den mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Jízdní kolo vrátili majiteli. Jak se ukázalo, mladý muž byl už v minulosti jednou podmíněně potrestaný za majetkovou trestnou činnost.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam