O bezplatné kurzy čínštiny je ve Zlíně obrovský zájem

Foto: UTBFoto: UTB
Foto: UTB
Co se děje 21. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Na Fakultě humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) začínají bezplatné kurzy čínštiny pro veřejnost. Zájem je tak obrovský, že místo původně plánovaných tří skupin se fakulta rozhodla otevřít čtyři, serveru Zlin.cz to řekla PR manažerka Petra Svěráková.

"Kurzy čínského jazyka jsou skutečně velmi oblíbené, letos jsme museli dokonce otevřít jednu začátečnickou skupinu navíc. V tomto semestru máme přibližně 80 posluchačů," přiblížila děkanka fakulty Anežka Lengálová.

Kurzy jsou nabízeny v několika úrovních – začátečníci a mírně pokročilí. Novinkou pro tento podzim jsou pak přípravné kurzy na certifikát z čínštiny, který je mezinárodně uznávaný.
Kromě výuky jazyka se kurzy zaměřují také na poznávání čínské kultury.

"Součástí vzdělávací akce jsou workshopy kaligrafie, taichi nebo čínského uzlování. Posluchači se seznámí také s čínskými svátky a tradicemi," doplnila Dagmar Masár Machová z Fakulty humanitních studií UTB, garantka kurzu.

Fakulta nabízí kurzy ve spolupráci s Konfuciovým institutem Univerzity Palackého v Olomouci. Vyučuje je rodilá mluvčí Ying Xing, která vystudovala University of Leicester a Tianjin Normal University. Na Fakultě humanitních studií působí od března letošního roku. Kurzy čínštiny jsou pro veřejnost zdarma a jsou vedeny v angličtině. Fakulta je pořádá už dva roky a jsou vždy plně obsazené.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam