Na největším zlínském sídlišti přibudou parkovací místa

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 21. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V ulicích Česká, Slezská a Moravská na zlínském sídlišti Jižní svahy vzniknou desítky nových parkovacích míst. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Nová parkovací místa by na největším zlínském sídlišti měla vzniknout už v příštím roce. Na projekt, v jehož rámci dojde také k opravám silnic, chodníků nebo dětských hřišť, město vyčlenilo 50 milionů korun.

"Jde o nejstarší část Jižních svahů, lidé, kteří zde bydlí, si už pořádnou změnu zaslouží. Vždyť k večeru se nedá touto oblastí pomalu ani projet. Tahle lokalita má k standardům 21. století opravdu daleko," přiznal primátor Miroslav Adámek.

Změna v organizaci parkování bude razantní, stání na chodnících nahradí nová parkovací místa. V lokalitě budou také předlážděny chodníky, dnešní často poškozené kachle nahradí vhodnější zámková dlažba. Počítá se také s opravou schodišť, rekonstrukcí dětských hřišť, výměnou laviček a dalšího mobiliáře, úpravou stanovišť na domovní a separovaný odpad, namontován bude nový systém veřejného osvětlení. "Technickou dokumentaci máme připravenou, přes zimu bychom chtěli vysoutěžit dodavatele stavby a na jaře začít se samotnou realizací," konstatoval radní Josef Novák, do jehož kompetencí doprava.

Chystané změny v této lokalitě také výrazně usnadní práci členům Integrovaného záchranného systému. V současné době zde mají záchranáři, hasiči či policisté často velké problémy zasahovat, protože ulice jsou značně zúženy zaparkovanými automobily.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam