Masna MP Krásno loni na trhu uspěla s výrobky s vyšším podílem masa

Foto: www.krasno.czFoto: www.krasno.cz
Foto: www.krasno.cz
Politika a ekonomika 20. 9. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Společnost MP Krásno z Valašského Meziříčí loni na trhu uspěla s výrobky s vyšším podílem masa. Poukazuje to na rostoucí požadavek trhu na kvalitní výrobky, uvedl ve výroční zprávě předseda představenstva a generální ředitel společnosti Karel Pilčík. MP Krásno loni vykázalo tržby za prodej výrobků, služeb a zboží 2,357 miliardy korun, meziročně asi o 64 milionů korun méně. Zisk se snížil o 17,6 milionu na loňských 6,7 milionu korun.

MP Krásno patří mezi největší zpracovatele masa v České republice. Hlavním předmětem podnikání firmy je výroba tepelně opracovaných trvanlivých výrobků. Dodává je téměř do všech obchodních řetězců působících na tuzemském trhu i do dalších nezávislých a specializovaných prodejen. Kromě České republiky má zákazníky také na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Export se loni na tržbách podniku podílel asi z jedné čtvrtiny.

Společnost loni prodala 26 274 tun masných výrobků, v roce 2015 jich bylo o 349 tun více. Za masné výrobky MP Krásno v minulém roce utržilo více než 1,8 miliardy korun, za maso dalších více než 300 milionů korun. Firma loni vyvinula 22 masných výrobků, v dalším období se chce zaměřit hlavně na vývoj šunek. Letos si MP Krásno chtělo udržet vedoucí postavení u maloobchodních prodejen na Moravě a posílit export o asi tři procenta na Slovensko a do Maďarska.

Historie podniku spadá až do roku 1895, kdy řezníci založili Družstvo na postavení jatek. V roce 1955 začaly fungovat mrazírny, o devět let později zahájil výrobu tehdy nově vybudovaný masokombinát. V roce 1993 byl podnik privatizován, současná akciová společnost funguje od roku 1999. Loni firma v průměru zaměstnávala 930 lidí, meziročně o 30 méně. Kromě provozu ve Valašském Meziříčí má provozovnu i v Ostravě – Martinově.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam