Zlínský bazén bude mít novou odpočinkovou a relaxační zónu

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 22. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Padesátimetrový bazén v areálu v ulici Hradská ve Zlíně projde příští rok zásadní proměnou. Chystá se zde nová odpočinková a relaxační zóna, whirpool, výměna jižní prosklené stěny i úpravy technického zázemí, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Zdeněk Dvořák.

Náklady na chystanou modernizaci bazénu dosáhnou výše 34 milionů korun. "Během přípravy tohoto projektu jsme hodně komunikovali i s památkáři. Nyní je vše připraveno, práce se uskuteční během letních prázdnin, aby co nejméně omezily provoz," prohlásil náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí patří městské bazény.

Pro návštěvníky bazénu bude nejzásadnější změnou vznik odpočinkové a relaxační zóny. Umístěna bude v nově vzniklé přístavbě v jihovýchodní části areálu. "Její součástí budou dva whirpool bazény s celkovou kapacitou 20 míst. Se stávající halou bude přístavba propojená takzvaným krčkem," sdělil náměstek primátora Jiří Korec, který má na starosti investice města.

Nově vzniklá odpočinková a relaxační zóna v "padesátce" je navržená tak, že bude přístupná i lidem s omezenou možností pohybu. "Původní dvojité řešení prosklených plastových stěn nahradí prosklená sloupopříčková hliníková fasáda," upřesnil radní František Pilka, který se projektem zabývá.

Odpočinková zóna a relaxační zóna je další významnou investicí do městských bazénů. Velkými změnami prošel nedávno i pětadvacetimetrový bazén, a to v rámci dvou etap modernizace. Během první došlo k statickému zajištění budovy, zateplení střechy a opravě vnějšího pláště objektu včetně prosklené jižní stěny. V rámci druhé etapy bylo zejména vybudováno nové Sport centrum. Jeho součástí je nový nerezový bazén s teplotou vody 32 stupňů Celsia určený pro organizovaný výcvik plavání menších skupin dětí až seniorů, malá tělocvična a zázemí pro tyto činnosti.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam