Zámek ve zlínské zoo nabízí speciální pohádkové prohlídky

Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Co se děje 23. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Mimořádné pohádkové prohlídky mohou v sobotu 23. a neděli 24. září absolvovat návštěvníci zlínské zoo v zámku Lešná. Jak serveru Zlin.cz sdělila mluvčí zoo Romana Bujáčková, jsou určeny především malým dětem.

"Zámek Lešná, který je součástí areálu Zoo Zlín, se po oba dva víkendové dny stane sídlem Sněhové královny. O víkendu 23. a 24. září nabídne speciální pohádkové prohlídky nejen pro nejmenší návštěvníky. Jeden ze zámeckých sálů se promění v pokoj Sněhové královny. Mocná vládkyně zimy, která dokáže člověka zmrazit jediným dotekem, bude procházet i ostatními komnatami a zámeckými salonky," upřesnila Romana Bujáčková.

Průvodci v kostýmech zavedou děti do říše pohádek pomocí pohádkových úkolů, pohádkového čtení a vyprávění. Návštěvníci se mohou těšit i na pověst o pohádkovém duchovi, který žije ve starých skříních z hradu Lukova. Děti uvidí lebku strašlivého draka, kterého přemohl princ Bajaja, a možná si odnesou domů i pírko kouzelného ptáčka.

"Prohlídky začínají každou půlhodinu. První pohádková výprava vyrazí v 9.30, ta poslední v 16.30 hodin," dodala mluvčí Zoo Zlín.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam