Po remíze se Slavií čeká fotbalové ševce cesta do Moskvy

ZLÍN - Poprvé v novém ročníku nejvyšší fotbalové soutěže remízovali Zlíňané na domácím hřišti a nedosáhli na tři body. Soupeř byl ovšem navýsost silný, pražská Slavia se s domácími rozešla remízou 1:1.

Diváci od začátku do konce ani nedýchali, tak zajímavý duel sehrály oba kvalitní celky. Čekalo se na každičkou chybu soupeře. Nebylo jich mnoho, přesto se bylo pořád nač dívat.

V první půli se neprosadil třeba slavistický Van Buren, stejně jako domácí Železník. Jednu velkou šanci nabušených hostů spálil ve výborné formě hrající slovenský reprezentant Stoch.

Voda se ve strhujícím dramatu vařila až v poslední čtvrthodině. Nejdříve si dali domácí po rohu naprosto nešťastný polovlastní gól, posledním, kdo se dotkl míče, byl talentovaný stoper Bačo.

Ševci ale šili kvalitu dál. V 84. minutě na mokrém trávníku vyrazil nejistě míč golman Slavie Laštůvka. Diop chtěl dorážet, jenže exzlínský Jakub Jugas ho stáhl k zemi.

Vukadinovič zachoval chladnou hlavu pokerového ritunéra a z penalty vyrovnal.

V samém závěru pak týž hráč napálil ještě tyč.

Po remíze 1:1 v zápase, který byl reklamou na fotbal, odletí zlínští hráči ke svému druhému vystoupení v Evropské lize. Ve čtvrtek hrají s velmi těžkým soupeřem – Lokomotivem Moskva.

Program je hodně nabitý, následně pojedou Zlíňané na Baník, pak ještě budou muset zvládnout pohárové utkání v Písku.

„Máme slušně široký kádr, zvládneme to, o tom, že to tak bude jsme přece věděli,“ konstatoval trénér Zlína Páník, který své hráče za srdnatý výkon proti favoritovi hodně chválil.