Kraj ocenil férové zaměstnavatele, titul si odnesla i zlínská univerzita

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 26. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Celkem ve třech kategoriích udělil Zlínský kraj ocenění Férový zaměstnavatel. Serveru Zlin.cz to za krajský úřad sdělil Jan Vandík.

V kategorii malá organizace zvítězil Epos, v kategorii střední organizace vyhrál GENICZECH-M a v kategorii velká organizace se z vítězství radovala Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Ocenění Férový zaměstnavatel Zlínského kraje 2017 vyhlásil Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje.

"Tímto oceněním chceme zviditelnit zaměstnavatele ze Zlínského kraje, kteří se starají o rovné podmínky svých zaměstnanců a pomáhají jim sladit jejich pracovní a rodinný život. Všem vítězům gratuluji a velmi bych si přála, aby byli pozitivním vzorem pro ostatní zaměstnavatele," uvedla radní Zlínského kraje pro sociální věci, neziskový sektor a rodinnou politiku Michaela Blahová.

O ocenění se mohli ucházet zaměstnavatelé, kteří se aktivně zajímají o rovné podmínky pro všechny skupiny svých zaměstnanců, věnují pozornost péči o ně a nabízejí jim možnosti, jak sladit pracovní a rodinné role. U přihlášených organizací se hodnotilo 10 tematických oblastí – interní dokumenty, personální podmínky, formy organizace práce, udržování kontaktu, zdravotní podmínky, sociální péče, osobní rozvoj a vzdělávání, péče o osobu blízkou, prorodinné aktivity a společenská odpovědnost.

V rámci prorodinných aktivit organizací byla například hodnocena realizace programů a aktivit pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky, nabídka výhod pro rodiny s dětmi, podpora volnočasových aktivit dětí, podpora seniorů, ale také například to, zda je v hodnocené organizaci k dispozici dětský koutek nebo místo pro přebalování a kojení.

Kraj hodlá férové zaměstnavatele oceňovat i v příštích letech. Další ročník bude vyhlášen v lednu příštího roku.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam