Na zlínském zámku bude k vidění výstava Sochy v obraze

Ilustrační foto (Foto: gaiagraal.cz)Ilustrační foto (Foto: gaiagraal.cz)
Ilustrační foto (Foto: gaiagraal.cz)
Kultura 26. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Sochy v obraze – tak se nazývá ojedinělá výstava, která bude k vidění od neděle 1. října na zámku ve Zlíně. Své umění zde představí výtvarnice Dagmar Stašková, server Zlin.cz o tom informoval Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Autorka ve svých uměleckých pracích vzdává hold krásné přírodě s nádechem tajemnosti, poetiky a mýtické historie. Na zámku ve Zlíně představí svá neotřelá díla vytvořená kombinovanou technikou - pálená hlína na pozadí akrylové malby a koláže. Vstup na výstavu bude z nádvoří zámku. Výstava zajímavých děl bude na zámku k vidění až do středy 1. listopadu.

Dagmar Stašková se narodila v roce 1962 ve Zlíně. "Je výtvarnicí, která neobvyklou kombinací několika výtvarných technik vytváří manuálně velmi náročná díla. Jde o plastiky z pálené šamotové hlíny, zakomponované do malby či gobelínových látek, jež působí podmanivým estetickým dojmem. Sochy vystupují z obrazů, které se tak stávají trojrozměrnými reliéfy," popsala tvorbu výtvarnice Dagmar Staškové spolupořadatelka výstavy Martina Hniličková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam