Zlínský kraj nabídne pestrou zábavu - k vidění jsou sochy z písku, chystá se košt slivovice i Noční koňská show

Ilustrační foto (Foto: kostelany.cz)Ilustrační foto (Foto: kostelany.cz)
Ilustrační foto (Foto: kostelany.cz)
Kultura 26. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Poslední zářijový týden bude ve Zlínském kraji doslova nabitý zajímavými akcemi. Serveru Zlin.cz to uvedl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Až do konce září se lidé mohou vydat například na prohlídku výstavy soch z písku, k vidění jsou na rohu ulic Palackého a Boženy Němcové v Rožnově pod Radhoštěm, nedaleko skanzenu. Otevírací doba je od 10.00 do 18.00 hodin.

Ve středu 27. září se bude v Královské Oáze v Bystřici pod Hostýnem debatovat s filmařem Vinko Toticem na téma Tajemství bosenských pyramid. Začátek je v 17.00 hodin a vstupné je 150 korun.

Ve sváteční čtvrtek 28. září se uskuteční v Luhačovicích Svatováclavský jarmark. Na rozhledně Skalka u Bojkovic pořádají ve čtvrtek od 14.00 hodin setkání. V programu vystoupí pěvecký sbor Vavřineček, občerstvení je zajištěno.

Výstaviště Floria v Kroměříži bude pátek 29. září dějištěm koštu slivovic a pálenek. Ochutnávka se uskuteční od 14.00 do 17.00 hodin. Od pátku 29. do soboty 30. září se pak uskuteční v Uherském Brodě pouť. V bohatém doprovodném programu vystoupí například skupina No Name nebo zpěvák Sebastian.

V sobotu 30. září se budou na Dolním náměstí ve Vsetíně pořádat Farmářské trhy. Nabídnou opět produkty z regionu. Začátek je v 7.00 hodin. V Brumově-Bylnici na Zlínsku se půjde v sobotu na Svatováclavské trhy. Nabídnou od 9.00 na náměstí H. Synkové regionální potraviny a doprovodný program. Ve Slavičíně na Zlínsku se v sobotu uskuteční soutěž Nejsilnější hasič přežije. Začne v 9.30 hodin na Horním náměstí. Staré Město ožije v sobotu a neděli 30. září a 1. října Michalskými slavnostmi, jejichž součástí budou hody s právem. Převážná část hodového programu se odehraje na náměstí Velké Moravy. "Ranč Kostelany na Kroměřížsku zve zase v sobotu na Noční koňskou show. Jde o největší akci tohoto druhu pod širým nebem v České republice. Začátek je v 19.00 hodin, vstupné pro dospělé stojí 250 korun, pro děti 150 korun a rodinné vyjde na 650 korun," doplnil Urbanovský.

Neděle 1. října je posledním dnem, kdy bude možné navštívit výstavu Živá exotická zvířata a malý mořský svět na zámku v Holešově. Otevřeno bude od 9.00 do 12.00, od 13.00 do 17.00 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam