Už tento týden začnou oblíbené večerní prohlídky zlínské zoo

Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Co se děje 26. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už v pátek 29. září se ve zlínské zoo uskuteční první letošní lampionové prohlídky zoo a zámku Lešná. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Návštěvníci zoo tak budou mít opět jedinečnou šanci zavítat do zoo ve zcela netradiční dobu a zažít její večerní atmosféru. Hlavní vstup bude otevřen nepřetržitě po celý den, sezonní vstup bude při první prohlídce 29. září otevřen nepřetržitě, od října pak vždy od 14.00 hodin. Poblíž obou vstupů si zájemci budou moci zakoupit celou lampiónovou soupravu (tzn. lampion, svíčku a dřevěné držátko). "Vstupné na večerní prohlídky se nemění, zůstává stejné jako při běžné návštěvě zoo," podotkla Bujáčková.

Večerní návštěvu zpestří i nabídka prohlídky s průvodcem. Jedinou podmínkou je dostavit se včas na nádvoří zámku Lešná, odkud budou prohlídky začínat. První prohlídka s průvodcem odstartuje v 18.30 hodin, další pak budou následovat vždy po deseti minutách a poslední prohlídka začne v 19.30 hodin.

Netradiční bude také prohlídka zámku Lešná. "Průvodci v dobových kostýmech návštěvníky zavedou do dob, kdy zámek a celé lukovské panství vlastnil hraběcí rod Seilernů. První zámecká prohlídka začíná v 18.30 hodin, další budou následovat ve dvacetiminutových intervalech. Vstupné do zámku bude sjednoceno pro všechny kategorie návštěvníků, a to na 30 korun za osobu," doplnila Bujáčková.

Už tradičním zpestřením především pro dětské návštěvníky bude i letos dlabání dýní. "Speciální lampu" si budou moci od 17.00 hodin vydlabat na nádvoří zámku Lešná.

Další možnost zavítat do noční zoo bude také 6., 13. a 20. října. Během nočních prohlídek budou pokladny zoo otevřeny do 19.30 hodin, brány zahrady se pak uzavřou ve 21.30 hodin. "I když budou cesty a chodníky osvětleny, doporučujeme vzít s sebou kapesní svítilnu," dodala Bujáčková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam