V dětském domově ve Vizovicích se hledala Korunka Luhačovice a nakonec se ztratily děti

Foto: Jan Čada, Veronika ManováFoto: Jan Čada, Veronika Manová
Foto: Jan Čada, Veronika Manová
Co se děje 26. 9. 2017 | Autor: Jan Čada / Veronika Manová

VIZOVICE - Ani nevlídné a sychravé podzimní počasí nemohlo zkazit pozitivní atmosféru, která v sobotu 23. 9. vládla v Dětském domově a Základní škole ve Vizovicích. Ten den se nesl v duchu horlivého očekávání příjezdu milé návštěvy - Veroniky Záhorské, ředitelky neziskové organizace Korunka Luhačovice a dalších významných hostů.

Na tento den totiž připadla oslava 10. výročí zahájení podpory a vzájemné spolupráce neziskové organizace Korunka Luhačovice s Dětským domovem a ZŠ Vizovice. Je to již deset let, co mají naše děti to štěstí oslovovat Veroniku Záhorskou tetičko Veroniko.

„Díky Korunce a Veronice mají naše děti nejen spoustu krásných a potřebných věcí jako jsou například nové matrace a přikrývky, ale mají díky ní především nespočet zážitků a šťastných chvil, na které budou vzpomínat celý život. Veronika s nimi pravidelně tráví slavnostní vánoční večeři, bere je na nákupy dárků, zařizuje jim zajímavé výlety…,“ uvádí Eva Čapková, ředitelka dětského domova.

Děti pro tetičku jako upomínku na společně strávená léta vyrobily kytici, kterou tvořilo celkem jedenáct květin - deset bílých, symbolizujících 10 společných let a jednu červenou, která v celé kytici na první pohled vyčnívá a je stejně výjimečná jako Veronika.

Program celého dne byl koncipován jako den s Korunkou, vzpomínalo se na společné zážitky, děti poděkovaly patronce dárky, které jí vyrobily a samozřejmě, že nechyběl ani narozeninový dort. Všechny přítomné pobavil a rozesmál profesionální kouzelník a iluzionista Jiří Hadaš. Ten měl také na svědomí zmizení a znovunalezení našich dvou dětí. Dalším speciálním hostem byl Patrik Hetmer, slabozraký sportovec z Luhačovic, který bude reprezentovat na paralympijských hrách Českou republiku v alpském lyžování, a který je pro naše děti vzorem toho, že každý může i přes velké životní překážky dosáhnout svého snu.

Fotogalerie

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam