Výtržnice Olina je ve vězení, dostala 14 měsíců

jedna z výtržností (Foto: Městská policie Zlín)jedna z výtržností (Foto: Městská policie Zlín)
jedna z výtržností (Foto: Městská policie Zlín)
Co se děje 26. 9. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Známá zlínská výtržnice Olina je definitivně ve vězení. Tam ji, na více než rok, za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování poslal zlínský okresní soud.  Za mřížemi skončila již po čtvrté, naposledy vyšla na svobodu v říjnu loňského roku. Jenomže „sekat latinu“ nedokázala prakticky jeden jediný den. A už v květnu tohoto roku skončila znovu ve vazbě, kde seděla až do vynesení rozsudku.

Obyvatelé Zlína si opět mohou na čas oddechnout. Věčná výtržnice, striptérka a obtěžovatelka Oldřiška Golhová je zase pěkně v chládku. Seznam jejich hříchů by už pomalu vydal na pěkně tlustou knihu. Není snad Zlíňana, který by se s ní osobně nesetkal, a nebo ji neznal z vyprávění či médií. Olina má dokonce i své fanoušky na facebooku.

Šestapadesátiletá žena má za sebou nepřeberné množství výtržností, spočívající ve svlékání se na veřejnosti, močení na ulici, napadání kolemjdoucích lidí i skákání pod auta. Třikrát už ji zlínský soud poslal za její excesy do vězení, ale jak je vidět, Olinu ani jeden pobyt za mřížemi nenapravil. Vždy se vrátila ke svému alkoholu a řádění. A nyní za mřížemi skončila po čtvrté. „Soud ji na konci srpna uznal vinnou za trestné činy výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, za to ji potrestal souhrnným trestem v délce čtrnácti měsíců,“ sdělil mluvčí zlínského okresního soudu David Kolumber.

Vše se odehrálo během května. Nejprve se v první květnový den na mol opilá připletla mezi lidi, kteří si udělali na trávě v sadu Komenského piknik. Všem přítomným nejprve ukázala, jaké má „krásné“ břicho, pak šla ke stromu a před zraky všech se vymočila. Pak ale vzala pomočený toaletní papír a po přítomných lidech jím házela. „Následující den v podnapilém stavu vešla do prodejny potravin, kde všem okolo vulgárně nadávala a vyhrožovala lidem, že je podřeže,“ popsal další její exces mluvčí zlínského soudu. Olina však nepřestala řádit ani ve chvíli, kdy ji lidé z obchodu vyvedli ven. Zřejmě aby všem předvedla svůj názor na celou věc, tak opět provedla svlékací rituál a před zraky všech vykonala svou potřebu. Nakonec si našla jinou oblíbenou zábavu. Vbíhala pod rozjetá auta.

A její řádění vyvrcholilo na konci května, když přišla na Okresní správu sociálního zabezpečení. „Tam na přítomné pracovnice křičela a vyhrožovala jim,“ uvedl dále David Kolumber. A to byla poslední kapka i pro policii. „Vzhledem k tomu, že zde byla důvodná obava, že ve svém protiprávním jednání bude žena pokračovat, což po celý měsíc květen dělala, podali kriminalisté návrh na vazbu. Tu soud akceptoval. Ženu proto policisté eskortovali do Vazební věznice v Olomouci,“ uvedla v květnu mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková.

A  28. srpna si vyslechla už svůj čtvrtý rozsudek, kdy ji na čtrnáct měsíců soud znovu poslal za mříže. A pravděpodobně to nebude naposledy.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam