Semináře přiblíží nové možnosti podpory filmařů ve Zlínském kraji

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 29. 9. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ – Semináře, na kterých budou podrobně představeny nové možnosti finanční podpory filmového průmyslu ve Zlínském kraji, uspořádá Zlínský kraj společně se statutárním městem Zlínem a filmovou kanceláří ZLÍN FILM OFFICE. Server Zlin.cz o tom zpravila mluvčí kraje Renata Janečková.

Akce se uskuteční v říjnu ve Zlíně a v Praze. Určeny budou zejména filmařům a odborníkům pracujícím ve filmovém průmyslu.

Zlínský kraj otevřel v září 2017 zcela nový dotační program s rozpočtem 10 milionů korun na podporu audiovizuální tvorby. Bude z něj podporovat hrané, dokumentární či animované filmy, určené pro distribuci v kinech nebo v televizním vysílání. Tvůrci mohou získat finanční příspěvek ve výši až 2 miliony korun, vždy maximálně 50 % celkových způsobilých výdajů. Více o programu se lidé dočtou na stránkách kraje.

Statutární město Zlín má také svůj filmový fond. Mimo něj disponuje i koprodukčním oprávněním.

"Jednotlivé možnosti finanční podpory budou na seminářích prezentovat přímo pracovnice krajského úřadu a města Zlína, které mají dotační program a filmový fond na starost. Účastníci dostanou i prostor pro dotazy k jednotlivým formám podpory," uvedla Janečková.

První seminář proběhne 18. října 2017 ve Zlíně (od 14:00 hod. ve 14I15 BAŤOVĚ INSTITUTU, sál A), druhý se uskuteční 31. října 2017 v Praze (místo a čas bude upřesněno). Předpokládaná délka trvání jsou dvě hodiny, ale může být i delší v závislosti na množství dotazů. Obsah obou setkání bude totožný:

V programu pořadatelé představí možnosti regionu, představí projekt s názvem Filmová obec a pohovoří o spolupráci s filmovou kanceláří ZLÍN FILM OFFICE. Dále bude prezentován Filmový fond statutárního města Zlína, poté dotační program na podporu audiovizuální tvorby ve Zlínském kraji a počítá se samozřejmě i s dotazy přítomných a s následnou diskuzí.

Účast na seminářích je bezplatná. Nutná je pouze rezervace prostřednictvím elektronické přihlášky, dostupné na odkazu na stránkách kraje.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam