Stará hospoda v Novém Hrozenkově uvolnila místo silnici

foto: kr-zlinsky.czfoto: kr-zlinsky.cz
foto: kr-zlinsky.cz
Co se děje 1. 10. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ - Po objektu starého ubytovacího hostince Na Vranči v Novém Hrozenkově už nezbyla ani památka. Stavba byla zbourána, aby se zde vytvořily podmínky pro plánovanou budoucí rekonstrukci silničního průtahu, řekla serveru Zlin.cz mluvčí zlínského hejtmanství Renata Janečková.

Rovná plocha, která umožňuje dobrý výhled projíždějícím řidičům, zůstala na místě bývalého hostince Na Vranči v Novém Hrozenkově. Stavební firma objekt staré hospody zbourala, aby se uvolnilo místo pro pozdější posunutí silnice II/487 dále od dřevěné stavby s balkonem na protější straně komunikace. Demoliční práce probíhaly od letošního července do září a Ředitelství silnic Zlínského kraje za ně zhotoviteli zaplatí 2,726 milionu korun.

Předmětem zakázky bylo vyklizení všech budov a demolice ubytovacího hostince „Na Vranči", který tvořil bodovou závadu ve směrovém vedení silnice II/487. Šlo o zděnou stavbu s různými druhy zastropení a sedlovou střechou. Součástí zakázky byla také demolice zděného skladu, septiku a oplocení. Bourací práce probíhaly postupným rozebíráním jednotlivých konstrukcí, částečně ručně a částečně strojně. Zhotovitel musel rovněž odvézt a likvidovat veškerý odpad.

Dodavatelem demoličních prací byla firma Stavební mechanizace - Servis z Valašského Meziříčí. Demolice bývalého ubytovacího hostince je podmínkou budoucí rekonstrukce silničního průtahu v Novém Hrozenkově. Objekt hospody včetně pozemku pod stavbou vykoupil v roce 2016 Zlínský kraj, okolní pozemky vykoupil městys Nový Hrozenkov. Příslušný stavební úřad byl požádán o vydání územního rozhodnutí pro rekonstrukci přilehlého dvoukilometrového úseku silnice. Její osa bude posunuta dále od stavby na opačné straně vozovky, kde nyní dřevěný balkon vyčnívá nad jízdní pruh. Podél komunikace vybuduje městys nové chodníky. Pro rekonstrukci silnice chce ŘSZK využít prostředky evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Zahájení vlastní rekonstrukce silnice se předpokládá v letech 2018-2019.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam