Podzim na Východní Moravě bude rušný – Karlovský gastrofestival, Noc vědců nebo zavírání cyklostezek

Karlovský gastrofestival (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)Karlovský gastrofestival (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Karlovský gastrofestival (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Co se děje 2. 10. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ani v říjnu nebude na Východní Moravě nouze o kulturní a společenské akce. Na některé z nich pozval veřejnost prostřednictvím serveru Zlin.cz Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Ve středu 4. října zve Městská knihovna v Bystřici pod Hostýnem na přednášku o hradech v Hostýnských vrších. Začátek je v 17.00, vstupné dobrovolné

Ve čtvrtek 5. září se bude v Květné zahradě v Kroměříži přednášet na téma Lednicko-valtický areál: krajina chrámů, začátek je v 17.00. Vstupné je 30 korun.

V pátek 6. října se uskuteční v Uherském Brodě Noc vědců. V 17.00 se bude v planetáriu přednášet na téma 100 let astronomie, v 19.00 začne v hvězdárně přednáška Byliny v prevenci nemocí. V případě příznivého počasí naváže pozorování hvězd.

Sokolský dům Kroměříž zve v pátek na další ročník plesu Hříšní lidé města Kroměříže, který doprovází Den uniformovaných sborů. Začátek je v 19.00, vstupné stojí 100 korun.

V sobotu 7. října bude na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem Farmářský a řemeslný jarmark, který začne v 8.00 a potrvá do 12.00. Součástí je vyhodnocení soutěže O nejchutnější marmeládu Bystřicka.

Na cyklostezce Bečva zase proběhne ukončení cyklistické sezóny. V 10 hodin proti sobě vyrazí dva pelotony – jeden ze Vsetína-Ohrady, druhý z Velkých Karlovic. Setkají se v Halenkově, kde v místním sportovním areálu bude připravena tombola a zábava pro děti i dospělé.

Také v Uherském Hradišti uzavřou cyklostezky 7. října při akci Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Účastníci se sejdou od 8.30 do 9.30 na Masarykově náměstí, odpoledne pak bude připraven kulturní program.

Staré Město u Uherského Hradiště zve v sobotu na III. Staroměstský den vína v prostorách Jezuitského sklepa na náměstí Velké Moravy. Začátek je v 9 hodin, vstupné stojí 200 korun.

Na Hanáckém náměstí v Kroměříži se v sobotu od 10 hodin uskuteční 4. ročník Dne uniformovaných sborů. Velkým lákadlem budou jízdy pásové techniky jako BVP 1, Pragy AH IV či Brencarrieru. K vidění bude také model vazební cely.

Zvonice Soláň na Vsetínsku zve na výstavu obrazů malíře, sochaře a ilustrátora Borise Jirků. Vernisáž se koná v sobotu v 17.00. O hudební doprovod se postará smyčcové kvarteto Otto Mani ze Zlína.
O víkendu 7. a 8. října proběhne ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku již 9. ročník populárního Karlovského gastrofestivalu.

Ve Zlíně na zámku je stále přístupná unikátní výstava Orbis Pictus Play. Je více než 60 interaktivních objektů, které se snaží rozvíjet fantazii. Koncept exponátů přímo stojí na tom, že se jich lidé dotýkají, vstupují do nich, hrají si s nimi a vlastně je dotvářejí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam