Studie dopravy chystá změny v centru Rožnova

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 3. 10. 2017 | Autor: Frolová Irena

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rožnov připravuje změny v organizaci dopravy v centru města. Studie, která bude obsahovat různé variantní řešení motorové i nemotorové dopravy, by měla být hotova do konce roku, informoval server Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

V uplynulém týdnu se v Rožnově pod Radhoštěm konalo veřejné projednávání variantních řešení toho, jak uspořádat dopravu včetně provozu na komunikacích v centru města.

"Ve spolupráci s řadou odborníků připravujeme studii, která bude upravovat veškerou dopravu v centru města včetně toho, které komunikace budou zpřístupněny pro motorovou dopravu, které komunikace budou či zůstanou jednosměrné a jakým způsobem budou řešeny možnosti cyklodopravy v širším okolí Masarykova náměstí," uvedl městský architekt Jan Horký.

Při zpracování studie a přípravě jednotlivých variant vycházel architekt z matematického modelu, který je postaven na reálných datech zatíženosti silniční sítě v Rožnově. "Celkem máme připraveno pět různých variant s tím, že na základě diskuse na veřejném projednávání doplníme studii o další varianty," doplnil Horký, s tím, že lituje, že se veřejného projednávání nezúčastnili obyvatelé místní části Záhumení, která je situována a vnímána také jako centrum města. Na projednávání přišli podle jeho slov především podnikatelé a obyvatelé samotného Masarykova náměstí.

Mezi diskutované problémy patřilo například zprůjezdnění ulice Nádražní pouze jednosměrně, a to buď do náměstí, anebo směrem z náměstí, uzavření Nerudovy ulice nebo to, že je žádoucí dostat dlouhodobé parkování zaměstnanců firem z Masarykova náměstí včetně pracovníků městského úřadu mimo centrum města.

"Následovat budou další projednání a budeme vybírat základní koncepční směr, kterým se vydáme. Studie by měla být hotova do konce roku, následovat bude rozhodnutí rady města nebo zastupitelstva, a pak už začne příprava samotné dokumentace. Konkrétní přijatá opatření by měla být realizována v průběhu příštího roku," uzavřel Jan Horký.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam