Ve Zlíně vyhlásili vítěze soutěže Rozkvetlé město 2017

Jedna z vítězek (Foto: MěÚ Zlín)Jedna z vítězek (Foto: MěÚ Zlín)
Jedna z vítězek (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 3. 10. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Slavnostní odpoledne v obřadní síni zlínské radnice zakončilo 21. ročník soutěže Rozkvetlé město 2017. Všichni soutěžící obdrželi věcný dar, majitelé nejlepších květinových výzdob získali navíc peněžní odměnu, informoval server Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

"Chceme vyjádřit dík všem, kteří věnují svůj čas i peníze pro zkrášlení nejen svého bydlení, ale zároveň i města," uvedla hlavní organizátorka soutěže Kristýna Králová z Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína.

Letošní ročník soutěže byl rozdělen na jarní a letní část, z nichž letní kolo soutěže se dělilo do kategorií. Zvlášť byly hodnoceny předzahrádky bytových a rodinných domů, květinová výzdoba oken a balkónů a zvlášť také úprava okolí baťovských domků. Mimo hlavních cen byly uděleny tři zvláštní ocenění. Hodnotící komise ocenila prvotní velmi zdařilý počin výsadby u soutěžící v kategorii II. – květinová výzdoba oken a balkónů, dále dva žáky základní školy cenou Mladý zahradník a majitelům květinových výsadeb, kteří se zúčastnili obou kol soutěže a celoročně příkladně pečují o zahradu, udělila mimořádnou cenu Nejlepší soutěžící.

Pětičlenná odborná komise při svém hodnocení kladla důraz především na harmonické uspořádání barev, květinovou kompozici, respektování nároků rostlin na místo výsadby, úroveň údržby a zdravotní stav rostlin. Důležitým hodnotícím kritériem byla i viditelnost výsadby a výzdoby z veřejných komunikací a její přínos pro ostatní obyvatele.

"Porota u bytových domů také ocenila houževnatost, s jakou někteří obyvatelé dokáží i přes nepřízeň okolí kultivovat obytný prostor. Konečný verdikt byl tedy souladem nejen uvedených hodnotících kritérií, ale celkového dojmu, který zanechala zahrada či balkonová výzdoba v každém z nás," dodala Zuzana Hegmonová, zahradní architektka, Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína.

Výstava fotografií mapující letošní ročník soutěže bude k vidění do konce měsíce října v přízemí radnice. Expozice bude zpřístupněna po celý měsíc říjen v otevírací době budovy.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam