Do prvního celostátního výzkumu dopravního chování obyvatel se zapojí i lidé ze Zlínského kraje

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 6. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - V současné době se koná v celé České republice doposud nejrozsáhlejší průzkum zaměřený na dopravu a její budoucnost. Zahrnuty do něj budou také domácnosti ze Zlínského kraje, jen z Otrokovic, Bělova, Tlumačova a Napajedel se výzkum dotkne 112 domácností, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Průzkum nazvaný Česko v pohybu je historicky první celostátní průzkum dopravního chování. Sčítací komisaři osloví do června příštího roku asi 40 tisíc náhodně vybraných českých domácností. Ministerstvo dopravy díky průzkumu zjistí, odkud, kam, jakými dopravními prostředky a za jakým účelem obyvatelé Česka cestují. Získá tak informace potřebné pro efektivní plánování investic do dopravy a dopravních staveb. Průzkum vyjde na téměř 14 milionů korun.

"Sběr dat se uskuteční formou osobních návštěv profesionálně vyškolených tazatelů, kteří jsou vázáni etickým kodexem a mlčenlivostí. Otázky v dotazníku se budou týkat každodenního dopravního chování, kupříkladu jaké dopravní prostředky dotázaný volí nebo jak daleko dojíždí do práce. Odpovědi budou sloužit pouze pro účely tohoto průzkumu a nebudou dostupné žádné třetí straně. Informace budou vyhodnocovány anonymně a nebude tak možné spojit konkrétní osobu s konkrétní odpovědí," ujistil zástupce otrokovické radnice ředitel Centra dopravního výzkumu Jindřich Frič a ředitel FOCUSu Roman Skotnica.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam