Slovácké divadlo přichystalo nové předplatné, nazvalo ho podle hymny

Foto: Slovácké divadloFoto: Slovácké divadlo
Foto: Slovácké divadlo
Kultura 6. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Slovácké divadlo připravilo předplatné na příští rok, které nazvalo podle české hymny a doplnilo o svou nápaditost. Odstartuje od ledna příštího roku a nese název Kde domov tvůj? Slovácké divadlo! Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí divadla a herec Josef Kubáník s tím, že divadlo nabídne šest atraktivních titulů s českou i světovou klasikou.

Na plakátu k novému předplatnému je T. G. Masaryk a herec David Vaculík. „Propojili jsme několik nápadů najednou. Vsadili jsme opět na hravost, ale je za ní i vážnost. V příštím roce to bude sto let od vzniku Československa a toto výročí chceme po celých dvanáct měsíců připomínat,“ uvedl ředitel divadla Michal Zetel.

Proto divadlo uvede slavnou Fidlovačku, v níž poprvé zazněla hymna Kde domov můj. Novinkou bude i inscenace Kdy bude po válce, která mimo jiné připomene slavné československé osmičky a další inscenace. „Plakátem chceme trochu s nadsázkou poukázat na to, že naše divadlo a naši herci u všeho, co naši zem formovalo, alespoň prostřednictvím her byli a budou,” dodal ředitel k plakátu Davida Zezuly. „Jsem velmi rád, že můžu být na jednom plakátu zrovna s Masarykem. Masaryk a Vaculík, to je totiž silná hodonínská dvojka,” okomentoval s vtipem hodonínský rodák a herec David Vaculík.

Divadlo nabídne příští rok šest divácky atraktivních titulů. „Nebude mezi nimi chybět klasika, a to jak česká v podobě Tylovy Fidlovačky a slavného dramatu Karolíny Světlé Kříž u potoka, tak světová, kterou bude reprezentovat komedie Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic,” vyjmenoval Kubáník.

Ve výčtu figuruje i sarkastická maďarská komedie Rodina Tótů a dvě novinky uvedené ve světové premiéře. Tou první je jevištní podoba korespondence Fedora Gála a anonyma Matěje nazvaná Přes ploty, druhou pak jevištní koláž Ivy Šulajové a režisérky Zoji Mikotové nazvaná Kdy bude po válce.

Slovácké divadlo je divadlem s největším počtem předplatitelů u nás. „Už několikrát po sobě překonalo hranici 8000 předplatitelů a je díky tomu zapsáno i v České knize rekordů. Předplatné startuje od ledna příštího roku,“ dodal Kubáník.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam