Zlín bude mít nové vánoční osvětlení i větší trhy. Ty Otrokovice zrušily

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Čtení ke kávě 6. 10. 2017 | Zdroj: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Už je to opět tady. Za pár týdnů se ve městech rozzáří vánoční světla a stromy, na náměstí se znovu rozvoní svařáky, punče, pečené kaštany. Například Zlín letos nejenom obmění svou světelnou výzdobu o nové prvky, ale i vánoční trh nabídne několik novinek. Naopak Otrokovice letos vánoční trhy mít nebudou.

Přestože léto teprve skončilo, už za pár dnů začnou obchodní řetězce nabízet vánoční zboží a vypukne klasické nákupní šílenství. Například ve Vizovicích už můžete od soboty v zámku v místní galerii začít nakupovat vánoční ozdoby. K blížícím se svátkům ale neodmyslitelně patří i slavnostní výzdoba ve městech, včetně vánočních trhů. A na velké svátky se chystá i Zlín, který letos zainvestoval do nového vánočního osvětlení. „Výzdoba bude zcela obměněna ze dvou třetin. Všechny motivy bude spojovat vánoční hvězda v různém grafickém provedení. Celkem pořídíme 120 nových vánočních motivů. Spolu s novějšími šedesáti vánočními hvězdami bude ve Zlíně umístěno 180 světelných prvků, všechny osazeny LED technologií,“ uvedl mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Dodla, že na zajištění vánoční výzdoby vynaloží město letos asi 900 000 Kč. V těchto nákladech je zahrnuto komplexní zajištění světelných prvků včetně instalace, provozu i případného servisu a demontáže.

Od 3. prosince začnou ve městě i vánoční trhy, které potrvají až do 23.12. V letošním roce bude na náměstí Míru více než 100 stánkařů nabízet různé výrobky i občerstvení. Novinkou bude vánoční ulička. „Ta povede od McDonaldu po zastávku MHD, kde budou rovněž nákupní stánky. Jejich přesný počet zatím ještě neznáme,“ doplnil Dvořák. Město už rovněž dolaďuje i program, který se bude po dobu vánočních trhů na náměstí odehrávat. „Snažíme se, aby byl každý rok co nejoriginálnější. Co ale čeká návštěvníky trhů letos, zatím neprozradíme,“ pousmál se mluvčí zlínské radnice.

Bohužel o své tradiční vánoční trhy letos přijdou Otrokovice. „Vzhledem k malému zájmů stánkařů jsme se rozhodli, že od konání trhů letos odstoupíme. Většina prodejců upřednostňuje větší města, kde jsou trhy i několik týdnů, což u nás nebylo. O rozsvěcení vánočního stromu ale lidé nepřijdou. Ten  bude navíc doplněný o nové dekorace, stejně tak jako celé město,“ sdělila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam