Zlín zjednoduší podmínky pro otevření restaurace Spirit kongresového centra

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 6. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Zlínský magistrát zjednoduší podmínky, které by měly napomoct opětovnému otevření restaurace Spirit, která je součástí kongresového centra. Restaurace je uzavřená především z důvodu vysokých nákladů na provoz, znovu by mohla otevřít v příštím roce, informoval server Zlin.cz mluvčí Zlína Zdeněk Dvořák.

Vysoké náklady na provoz potvrdily zkušenosti předchozích provozovatelů i nezávislé výpočty, které si město Zlín jako majitel objektu nechalo zpracovat. „Z nich například vyplynulo, že při celoročním a každodenním provozu musí restaurace zaplatit na energiích a mzdách částku tři až čtyři miliony korun ročně. Denně tak musí utržit 30 až 35 tisíc korun, aby mohla fungovat,“ objasnil Dvořák.

Případné obnovení provozu restaurace komplikuji také podmínky, které souvisí s dotací na její výstavbu. „Jsou určitým způsobem omezující. Kvůli nim nedávno ukončil jednání jeden z potencionálních zájemců. Nicméně tyto podmínky spojené s dotací platí už jen do konce tohoto roku, což nám otevírá pro rok 2018 nové možnosti a zvyšují šanci na nalezení nového provozovatele,“ řekl náměstek primátora Jiří Korec, který se tímto problémem zabývá.

Restauraci Spirit navrhla architektka Eva Jiřičná, která je autorkou i kongresového a univerzitního centra. Poprvé se lidem otevřela v roce 2010. Přestože je nyní restaurace uzavřená, občerstvení návštěvníků koncertů Filharmonie Bohuslava Martinů zajišťují bary na obou podlažích centra „Fungování barů je zajištěno na celou koncertní sezonu, tedy do konce června příštího roku,“ ujistil Korec.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam