Přestavbou velkého správcovského bytu vznikly v domě tři menší byty pro seniory

Místostarosta Tomáš Pifka při kolaudaci bytů (Foto: Jiří Žůrek)Místostarosta Tomáš Pifka při kolaudaci bytů (Foto: Jiří Žůrek)
Místostarosta Tomáš Pifka při kolaudaci bytů (Foto: Jiří Žůrek)
Co se děje 7. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Tři byty pro seniory vznikly z velkého správcovského bytu za pomoci stavebních úprav v domě ve Vsetíně. Práce od července do září vyšly na necelý milion korun, v domě je nyní 40 bytů, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Dům se nachází na Ohradě a vlastní ho město. „Už loni ve snaze zajistit co nejpohodovější bydlení se instaloval nový domovní výtah a plánuje se další rekonstrukce objektu,“ uvedla Kousalová. Ve snaze rozšířit počet bytů a využít nevyužívaný prostor město přistoupilo k přestavbě původního třípokojového správcovského bytu na tři byty o velikosti 1+kk.

Kromě toho se u nových jednotek vyměnila stará okna za plastová. „Demontovalo se původní bytové jádro, vyzdily se příčky a nově se instalovala elektřina, voda vzduchotechnika, zdravotechnika a ústředí topení,“ vyjmenovala Kousalová.

Poté následovaly nové omítky a stropy, podlahy, dveře, kuchyňské linky, šatní skříně nebo montáž protipožárních čidel. „Získali jsme tak tři nové útulné byty o velikosti 1+kk s moderní koupelnou vybavenou sprchovým koutem, do něhož bude i pro seniory nenáročný přístup,“ informoval místostarosta Tomáš Pifka s tím, že nové byty byly nabídnuté stávajícím nájemníkům domu pod podmínkou, že svůj starý byt vrátí městu.

Město do budoucna počítá s dalšími investicemi do domu, v němž je nyní 40 bytů. „Máme zpracovánu projektovou dokumentaci na rekonstrukci celého domu, jejíž součástí by mělo být zateplení fasády, výměna oken, nová střecha, ale také výměna stupaček, podlahovin a rekonstrukce koupelen,“ řekl dále místostarosta, podle něhož termín uskutečnění těchto plánů bude záviset na úspěšnosti žádosti o dotaci od Státního fondu životního prostředí. „Tuto žádost hodláme podat v příštím roce,“ uzavřel Pifka.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam