Obyvatelé Klobouk budou moci zasáhnout do problematiky diagonály a autobusové dopravy ve městě

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 7. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Problematiku úprav Masarykova náměstí v místě diagonální komunikace mohou přijít lidé prodiskutovat s představiteli města Valašské Klobouky v úterý 10. října od 18.00 hodin do sálu Valašskoklobouckého podnikatelského centra. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Lenka Zvonková.

Na informační schůzce budou představeny možné varianty projektu, jehož cílem má být odstranění stávající diagonály a vytvoření uceleného veřejného prostoru. Hovořit se však bude také o související autobusové dopravě, pro niž se po prvním měsíci fungování úpravy hledá řešení, které by cestujícím usnadnilo orientaci.

"Odstranění diagonály souvisí se změnou organizace autobusového nádraží, která byla zavedena začátkem září. Z řad cestující veřejnosti k ní zaznívá kritika ohledně složité orientace v odjezdech spojů z jednotné nástupní plochy. Respektujeme reakce cestujících, a proto v současné době společně s ČSAD Vsetín hledáme řešení, které by těmto nesnázím předcházelo," řekla starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

Informační schůzka přinese podrobnosti o přípravě a vývoji projektu diagonály. "Zveme všechny, koho tento záměr zajímá, obzvláště pak občany, kteří svým podpisem stvrdili výzvu, v níž žádají zastavení přípravných prací a představení podrobností. Nabízíme jim příležitost prodiskutovat případné otazníky a získat objektivní a aktuální údaje," doplnila starostka.

Zastupitelstvo města Valašské Klobouky se výzvou zabývalo na svém zasedání 6. září a usneslo se na pokračování přípravných prací s tím, že budou jednotlivé varianty a rozpočty možných stavebních úprav diagonály předloženy zastupitelům k posouzení a výběru dalšího postupu. "Občané nyní mají možnost seznámit se s návrhy řešení a sdělit nám na ně své názory," dodala starostka a poznamenala, že s reakcí veřejnosti bude srozuměno zastupitelstvo na nadcházejícím jednání ve středu 25. října.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam