Střechu uherskobrodského kulturáku čeká oprava

Dům kultury Uherský Brod (Foto: Facebook/Dům kultury Uherský Brod)Dům kultury Uherský Brod (Foto: Facebook/Dům kultury Uherský Brod)
Dům kultury Uherský Brod (Foto: Facebook/Dům kultury Uherský Brod)
Co se děje 7. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÝ BROD - Střecha Domu kultury Uherský Brod vyžaduje rekonstrukci, zastupitelé už schválili opravu i zateplení střechy. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Elen Sladká.

Stav střechy kulturního domu byl posouzen letos v únoru a podle předpokladů se ukázalo, že není moc dobrý. "Hlavní hydroizolace je na střechách všech částí objektu tvořena souvrstvím starých asfaltových pásů s ochranným nátěrem, na nichž byla v letech 1995 a 1996 provedena další vrstva asfaltových pásů s hrubozrnným posypem. Po obvodě jsou jednotlivé střechy ukončeny atikou, na které je povlaková hydroizolace ukončena pod oplechováním. U atiky dochází k napínání asfaltových pásů a lokálně k jeho protrhávání. Stručně řečeno, střechu je třeba velmi rychle opravit," konstatovala Sladká.

Návrh řešení byl zpracován ve dvou variantách, z nichž jako ta levnější a jednodušší se jeví ponechání nynějšího asfaltového souvrství, provedení parozábrany ze stávající krytiny a doplnění nové tepelné hydroizolace a krytiny z fólie PVC. "Nevýhodou této varianty je zvýšení atiky až o 40 cm, což není úplně optimální z hlediska architektonického, avšak po konzultaci s architektem města je toto řešení přípustné a možné," dodala Sladká s tím, že investiční náklady byly vyčísleny na 5,250 milionu korun, přičemž ještě město prověřuje možnost využití dotačních titulů na zateplování budov.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam