Kroměřížská radnice investuje miliony do opravy budovy Klubu Starý pivovar

Klub Starý pivovar (Foto: www.mojekromeriz.cz)Klub Starý pivovar (Foto: www.mojekromeriz.cz)
Klub Starý pivovar (Foto: www.mojekromeriz.cz)
Co se děje 7. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Ještě v letošním roce by měly začít práce na rekonstrukci budovy Klubu Starý pivovar v Kroměříži. Město počítá s investicí kolem 18 až 20 milionů korun bez DPH, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Vondrášek.

Stavební ruch vypukne v klubu letos v prosinci a skončit by měl v červnu příštího roku. Radnice už v roce 2014 za osm milionů korun opravila suterén objektu, kde vznikla Expozice Karla Kryla. Nyní se připravuje rekonstrukce nadzemních podlaží.

"Budova Starého pivovaru, který je zázemím pro kroměřížský divadelní spolek i místem konání dalších kulturních a společenských akcí, není v dobrém stavu a její rekonstrukce je potřebná. Její součástí bude i nový výtah pro imobilní občany, čímž se objekt stane bezbariérovým. Zmínil bych i nové šatny a sociální zázemí pro návštěvníky," uvedl starosta Jaroslav Němec.

V budově budou vybudovány nové rozvody vody, kanalizace, topení, elektřiny i vzduchotechniky. Posíleny budou zdroje tepla stávající kotelny. Při opravě bude vytvořen nový vstup do budovy z ulice Prusinovského s rampou v chodníku pro vozíčkáře. Výtah bude v prostoru vstupního schodiště. Počítá se i s výtahovou plošinou v místě hospodářského schodiště v jihozápadní části objektu. V prvním nadzemním podlaží bude opravený i sál, jeho kapacita se nezmění.

Šatny a nové sociální zázemí pro návštěvníky stavbaři vybudují ve druhém nadzemním podlaží, kde budou vybourány dřevěné konstrukce balkonu včetně schodiště. Vznikne zde i sklad a zázemí pro občerstvení, bar bude vybaven novým pultem a nově bude propojeno hlediště a občerstvení. Rekonstrukce čeká i vstup pro herce z šatny na jeviště.

V třetím nadzemním podlaží budou vybudovány šatny pro herce se sociálním zázemím, obnoví se klubovna i vstup do třetího nadzemního podlaží z kruhového schodiště. V plánu jsou i dispoziční změny pro vytvoření přísálí, kanceláře a zkušebny s kuchyňským koutem a WC. Vytvořena bude rovněž galerie a kabina pro technika zvuku a osvětlení.

V podkroví bude umístěno vzduchotechnické zařízení pro odvětrávání hlavního sálu, podlaha krovu bude zateplena. Na střechu dělníci umístí krytí nasávacího a výfukového potrubí vzduchotechniky. "Po dobu prací bude budova Starého pivovaru s výjimkou Expozice Karla Kryla uzavřena," dodal Vondrášek.

Divadelní spolek Kroměříž, který navazuje na tradici ochotnického divadla ve městě spadající až do roku 1863, po dobu oprav využije jiné prostory. "S omezením se vyrovnáme. Na opravený Starý pivovar se moc těšíme. Prostor se konečně posune do 21. století. Vyřeší se sociální zázemí, zateplení i vzduchotechnika a zvýší se komfort pro diváky," uzavřel vedoucí spolku a radní Kroměříže Jiří Kašík.

Památkově chráněná budova Klubu Starý pivovar byla postavena koncem 16. století majiteli kroměřížských šenkovních domů, kteří v těsném sousedství radnice vybudovali pivovar. Pivo se tu ale už dávno nevaří, objekt slouží kulturním akcím.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam