Podnikaví lidé se mohou opět utkat v soutěži Můj první milion

Ilustrační foto (Foto: www.mujprvnimilion.cz)Ilustrační foto (Foto: www.mujprvnimilion.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.mujprvnimilion.cz)
Politika a ekonomika 6. 10. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Už po jedenácté může zkusit své štěstí každý podnikavý člověk, který si chce splnit svůj sen rozjet vlastní byznys. Tento týden totiž odstartoval další ročník soutěže Můj první milion, kterou pořádá Technologické inovační centrum s.r.o. ve spolupráci s partnery. Pro soutěžící jsou připraveny nejenom ceny v hodnotě 300 000 korun.

Tradičně budou oceněny nápady s nejlepším technickým řešením nebo postupem, nově jsou připraveny také ceny pro podnikatelské záměry se sociálním nebo významným environmentálním dopadem. „Za uplynulých deset let bylo podpořeno více než 500 podnikatelských projektů, do soutěže se přihlásilo více než 800 soutěžících. Na odměnách bylo rozdáno více než dva miliony korun a bylo realizováno takřka sedm desítek podnikatelských záměrů,“ upřesnil Petr Konečný z Technologického inovačního centra.

V kategorii vysoká škola/veřejnost čeká na vítěze finanční odměna ve výši 60 000 Kč, v kategorii střední školy je první místo oceněno částkou 10 000 Kč. Připraveny jsou také další ceny v podobě zázemí podnikatelského inkubátoru nebo poradenství v obchodní a marketingové oblasti. „Vybraní soutěžící budou moci absolvovat intenzivní šestitýdenní akcelerační program, během kterého budou pod vedením zkušených mentorů pracovat na svých podnikatelských záměrech. V letošním roce jsme také navázali nová zajímavá partnerství, například s investment-crowdfundingovou platformou Fundlift a nebo společností Jablotron Living Technology,“ říká ředitelka pořádajícího Technologického inovačního centra Daniela Sobieská.

Soutěžící dostanou rovněž cenné rady od odborníků a mentorů a celé klání bude doprovázet série zajímavých workshopů. První akce ve spolupráci s agenturou CzechInvest startuje již 25. října 2017. Tématem jsou nástroje na podporu začínajících podnikatelů, další jsou v přípravě.

Přihlášky do soutěže a akceleračního programu je možné posílat do 31. ledna 2018. Podrobné informace o soutěži včetně registrace jsou uvedeny na www.mujprvnimilion.cz.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam