Zlínský kraj nabídne koncerty, pouštění draků i výstavu o Nepálu

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem)
Kultura 9. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj nabídne v tomto týdnu řadu zajímavých akcí, od koncertů přes drakiádu až po vystoupení žonglérů a pouličních umělců. Serveru Zlin.cz to řekl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Ve středu 11. října se uskuteční od 16.00 hodin na náměstí Míru ve Zlíně komentovaná prohlídka. Architekt Ivo Tuček představí historii náměstí a jeho možný vývoj.

Ve čtvrtek 12. října zažije Dům kultury ve Vsetíně Den seniorů s herečkou Naďou Konvalinkovou. Začátek je ve 14.00 hodin. K poslechu zazní české evergreeny v podání hudební skupiny Remix. Ve Zlíně se ve čtvrtek uskuteční Happening. "Potkat bude možné žongléry, muzikanty, tanečníky i pouliční umělce. Na náměstí Míru se program uskuteční od 15.30 do 16.00 hodin, v parku Komenského od 16.00 do 17.00 hodin," upřesnil Urbanovský.

V pátek 13. října se bude v Domě kultury ve Vizovicích koncertovat. Od 19.00 hodin vystoupí skupina Dar rock.

V sobotu 14. října se budou v Bystřici pod Hostýnem pouštět draci. Sraz a zápis účastníků drakiády je od 13.00 do 14.00 hodin na hřišti v Bílavsku. Poté se všichni přesunou na blízkou louku, kde začne samotné pouštění draků. Soutěžit se bude mimo jiné i o nejkrásnějšího draka domácí výroby. Ze zcela jiného soudku nabízí v sobotu program bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně na Kroměřížsku, kde se uskuteční koncert duchovní hudby. Začátek je ve 13.30 hodin. Dům kultury Vsetín zve v sobotu pro změnu na už XXIV. Vsetínský jazzový festival. Vystoupí Mojmír Bártek & Big Band Konzervatoře Brno, Dasha & Pajky Pajk Quartet a Michael Mayo. Začátek je v 18.30 hodin a vstupné stojí 250 korun.

V neděli 15. října bude možné se vypravit do Zámku Holešov na výstavu Nepál – země tibetské thangky. Otevřeno bude v tento den od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin. Základní vstupné stojí 60 korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam