Nová křesla zajistí onkologickým pacientům ve zlínské nemocnici větší komfort

Foto: KNTBFoto: KNTB
Foto: KNTB
Co se děje 10. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V rámci projektu Pomáháme onkologii získalo onkologické oddělení v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně nová aplikační křesla a lehátko. Pacientům toto vybavení zajistí větší komfort, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Projekt Pomáháme onkologii, který vznikl před třemi lety, aktivně podporuje onkologické oddělení ve zlínské nemocnici. V letošním roce již byl zakoupen nový moderní ultrazvuk, nyní získalo oddělení čtyři aplikační křesla a lehátko za téměř 200 tisíc korun.

Aplikační křesla a lehátko dopřejí onkologickým pacientům nejen větší pohodlí, ale také soukromí. "Díky projektu Pomáháme onkologii jsme otevřeli novou aplikační místnost s tímto vybavením. Pacientům to přineslo zkrácení doby čekání na aplikaci a samozřejmě větší komfort. Jsme vděční za každý příspěvek, v případě tohoto projektu se jedná o dlouhodobou spolupráci, o to více si pomoci ceníme," uvedl primář onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati Milan Kohoutek.

Nové vybavení přivítala také pacientka Jana Hanáková. "Když sedíte čtyři až pět hodin na běžné židli a nemůžete se kvůli aplikaci chemoterapie nebo biologické léčbě ani zvednout, oceníte větší pohodlí. A nová aplikační křesla jsou nesrovnatelně pohodlnější," uvedla pacientka.

Cílem projektu je aktivně zapojit zájemce do pomoci onkologii ve zlínské nemocnici. "Lidé si mohou zakoupit náramky, pilníky či jiné reklamní předměty a veškerý zisk z nákupu putuje na konto projektu," popsal základní aktivity zakladatel a autor nápadu Marek Šikula. Ambasadorem projektu Pomáháme onkologii je herec Oldřich Navrátil. "Rád podpořím každou smysluplnou věc. Líbí se mi, že lidé nákupem zdánlivé drobnosti mohou pomáhat a vážně nemocným tak trochu koupit čas, tu nejdražší komoditu na světě," dodal Oldřich Navrátil.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam